Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkością internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

Witam, od czterech miesięcy używam internetu domowego w Orange. W domu mam zainstalowany router Orange Funbox 2.0 z modułem Wi-fi. W umowie mam zapisane prędkości internetu do 80 mb/s; na stronie Orange w miejscu mojego zamieszkania również widnieje informacja o prędkości 80 mb/s. W rzeczywistości jednak internet nie przekracza progu 40 mb/s (zazwyczaj 35 mb/s). Tutaj pojawia się moje pytanie: czy jest to wina routera, który dał mi Orange; wina leży po stronie kabli i ich maksymalnego przesyłu; jest jakaś inna możliwość?

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Problem z prędkością internetu

Pokaż statystyki DSL z panelu funboxa.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

Jestem informatycznym imbecylem i nie mam pojęcia co to :/. Chodzi o zrzut ekranu z informacjami z Orange Funbox?

 


Data_Orange.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Problem z prędkością internetu

Chodzi o to. Obecnie masz synchronizację na ok 40 mega. Możesz wykonać testy narzędziem https://pro.speedtest.pl/ i potem reklamować w Orange.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

Wyszło mi takie coś:Data_Orange.PNG

Myślisz, że przyjmą reklamację skoro na umowie mam do 80 mb/s. Wiem, że w innych sieciach jest z tym problem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Problem z prędkością internetu

Jak będziesz miał raport z pomiarów certyfikowanych, przysługuje Ci bonifikata jak nie naprawią.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Problem z prędkością internetu

Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z prędkością internetu

Pokaż szczegóły
 

@Rafał10 Prędkość VDSL jest od 20 do 80 Mbit/s. @Piotrekk85 Doskonale o tym wie i tu nie ma co naprawiać.To determinuje odległość od centrali i jakość kabli. Taka specyfika technologii xDSL i fizyki nie przeskoczysz. Nie przysługuje Ci żadna rekompensata z tytułu, że nie ma 80Mbit/s. Wystarczy poczytać umowę. Jeżeli Twoja prędkość mieści się w referencyjnych widełkach  Orange to jest OK. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Problem z prędkością internetu

Orange musi bonifikować WSZYSTKIE usługi które nie zapewniają prędkości "zwykle" dostępnej. Jest to 70% od 80 czyli 56. Jest poniżej. Nie wiem czy Orange ma już wytyczne wewnątrz poza hasłem "nic nie zwracamy" ale jak ktoś ma cierpliwość powinien pójść do UKE. Od 1 grudnia jest narzędzie do tego.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z prędkością internetu

@Piotrekk85 to ciekawe co w przypadku, gdy VDSL synchronizuje się na 30 lub mniej Mbit/s a pomiary są poprawnie i więcej fizycznie się nie da wyciągnąć z linii, bo odległość. Jakby tak klienci mieli oczekiwać bonifikat za prędkość to normalnie złoty interes taki internet. Teraz jestem mobilnie, ale aż bym wszedł sobie w dokumenty definiujące pojęcie prędkość zwykle dostępna. 🙂