Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkością Orange Światłowód 600


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z prędkością Orange Światłowód 600

Witam.

 

Mam problem z prędkością usługi Orange Światłowód 600. Otóż prędkość pobierania skacze mi niemiłosiernie. Raz mam 420, raz 440, raz 460, 480, 520, 540 Mbit. Wczoraj, w porze nocnej, prędkość skakała poniżej 400 Mbit.

Wczoraj był u mnie technik z Orange i na jego laptopie na speedteście prędkość na dzień dobry pojawiła się 620 Mbit.

Kartę sieciową Lan mam obsługującą prędkość 1 Gbit. Laptop z Funboxem 3.0 mam podłączony kablem. Przed Funboxem jest wpięty ONT operatora MMJ, który dzierżawi swoje łącza firmie Orange.

Wcześniej miałem identyczny problem przy starej umowie. Kiedy przeszedłem z prędkości 300 na 600 Mbit, to też był problem z prędkościami. Po kilku wizytach technika problem ustał, jednakże nie powiedziano mi, co było przyczyną i wówczas wyciskałem na łączu prędkości ok. 613 Mbit.

Z racji tego, iż zaczęto u mnie w okolicy zakładać Funboxy 3.0 postanowiłem, że rozwiążę starą umowę i wezmę nową z Funboxem 3.0, bo nie było innej możliwości, aby otrzymać ten sprzęt.

Można powiedzieć, że w chwili obecnej moje problemy z prędkościami powróciły do punktu wyjścia. 

Próbowałem przywracać ustawienia fabryczne Funboxa, przed loginem dodałem przedrostek ipv6, zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej LAN, jednakże nic to nie pomogło. 

Zaznaczam, że jak ze starej umowy został mi Funbox 2.0, to zanim go zwróciłem wpisałem do niego login i hasło z nowej umowy i na nim też były problemy ze skaczącą prędkością. Tak więc na pewno nie jest to wina sprzętu, a czegoś co się dzieje na infrastrukturze technicznej. 

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z prędkością Orange Światłowód 600

A jak mierzysz prędkość? Połączenie kablem czy przez wifi?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z prędkością Orange Światłowód 600

Funbox 3.0 z kartą sieciową laptopa jest połączony kablem sieciowym. 

Zaznaczam, że na tym kablu wczoraj technik orange dokonał pomiaru na swoim służbowym laptopie Lenovo Yoga i u niego od razu na speedteście wskoczył transfer ponad 600 Mbit.  

Dodatkowo zaznaczam, że kabel sieciowy pomiędzy Funboxem a komputerem/laptopem został zamontowany przez technika Orange podczas instalacji pierwszej umowy ze światłowodem w opcji 300 Mbit i na tym przewodzie opcja 600 Mbit przy starej umowie działała  finalnie bezproblemowo, z transferem pobierania rzędu 613 Mbit.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z prędkością Orange Światłowód 600

@buggio2  Jeżeli u technika było wszystko ok od razu, to winę routera możemy wykluczyć. 

Generalnie proponuję reinstalację systemu operacyjnego. Może coś się zalęgło, gdy korzystałem jeszcze z Windowsa, to właśnie wirusy powodowały dziwne zachowanie lub cięcie prędkości. Nie korzystałem z antywirusa z premedytacją.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Problem z prędkością Orange Światłowód 600

Generalne problem prędkości jest widoczny nawet na Centrali Orange. Nie wiem w jaki sposób technik osiągnął na laptopie maksymalną prędkość łącza. Na infolinii Orange dowiedziałem się, że na moim łączu są bardzo dziwne skoki prędkości  - od 30 do 70 Mbit. Teraz podobno operator MMJ, od którego Orange dzierżawi łącza w mojej miejscowości ma przeprowadzić zewnętrzne pomiary.

Raczej problem z systemem u mnie, jakimś wirusem bym wykluczył, bo ostatni pomiar przy starej umowie robiłem w połowie lipca i wówczas prędkość od razu na speedteście miałem ponad 600 Mbit.