Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@Bezet  sytuacja nie do pozazdroszczenia. Domyślam się, że dla Ciebie to kwestia priorytetowa ale dla Orange jestem tak naprawdę jednym z wielu. Prawda jest taka, że nawet jak sam Orange podłącza a potrafią wyjść cuda. Jak niedawny wpis o tym, gdzieś stwierdzili, że jest za zimno czy inne przykłady z tego forum. A co dopiero w sytuacji jak u Ciebie gdzie do tanga trzeba dwojga z podłączenie. Ja sama miałam podpięty że storny nexery a na techników Orange czekałam jeszcze 2 tygodnie. Monituje strawę. Owocnych działań życzę. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@PARANOJA fajnie się z tobą rozmawia ale... już mi się nie chce. 😄

 

Zmień płytę, a jeśli wiesz lepiej jak to wygląda to to napisz. I nie rób z siebie wielkiego znawcy, który niby wie ale jest "takim ekspertem", że... nie powie ... 😛

 

Jeśli jesteś pracownikiem oranżady to twoja sprawa, ale nie próbuj mnie atakować tylko dla tego, że tak jest, a ja "odbiłem" się od twojej firmy jak od ściany...

 

Napisałem jak tylko wygląda z mojej perspektywy i nie uwierzę, że mniejszy operator ma w tym interes, żeby świadczyć usługi dla Orange bez kosztowo lub za jakąś minimalną kwotę. Na bank bardziej im się opłaci podpisać samodzielnie umowę z klientem końcowym niż oddać tę umowę do Orange. I nie rozważam tutaj umowy globalnej za dostęp do tzw. ostatniej mili ( w całej sieci małego operatora) tylko jednostkowo. Jednego abonenta.

 

Orange dodatkowo jeszcze do umowy z końcowym użytkownikiem dorzuca jeszcze dodatkową kwotę, która pewnie rekompensuje mu koszty z tytułu dzierżawy sieci. Mylę się jakoś bardzo....?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@Bezet Tak to właśnie bywa kiedy usługa jest od jednego a infrastruktura od drugiego operatora. Podobne przepały można doświadczyć przy awarii. Operatorzy przerzucają się odpowiedzialnością u kogo nastąpiła awaria i kto ma to naprawić. Dlatego ja jestem zwolennikiem żeby usługę brać u tego kogo jest sieć. Nie wiem czy u Ciebie Nexera tylko buduje sieć dla innych czy też sama świadczy usługi. Jeśli to drugie to bym brał u nich neta. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 1

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@marder Nie jestem pewny na 100% ale wydaje mi się, że nexera jest tylko właścicielem infrastruktury. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@Bezet  dokładnie. Nexera jest operatorem hurtowym. To oni budują infrastkurę i potem podpisują umowy z operatorami telekomunikacyjnymi. I to z nimi dopiero Kowalski podpisuję umowę.

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@Bezet  To słabo. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@Anonimjak się odbiłeś od ściany? sam poszedłeś po wycenę łącza i ją dostałeś.
nie słyszałem aby operator  podpisywał umowę na dostęp do jednego mieszkania 😉
a jeżeli budował siec np z popc to wiedział że musi udostępnić ja.

nie tylko orange dolicza opłatę za zabudowę jednorodzinną.

nie jestem pracownikiem i wielkim znawcą i przynajmniej nie staram się tu pisać rzeczy o których nie mam pojęcia 😃 i tobie radzę to samo. coś gdzieś uszlyszałes i powielasz dalej te bzdety.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@BezetNiestety tak to jest na styku dwóch operatorów. Jeden chce, drugi nie chce, a jak tamten już nie chce, to drugi chce...Jedna infrastruktura i jeden operator ułatwia załatwienie takich niedomówień dotyczących terminów instalacji, naprawy czy reklamacji usług. Najgorsze jest to odsyłanie jeden do drugiego, bo żaden nie chce zrobić pierwszego kroku. Według mnie Orange powinno wysłać ponowienie/monit dotyczący realizacji wcześniejszego zamówienia, a lokalny admin sieci powinien umówić jak najszybciej montera. To taka idealna wizja. Według mnie to Orange powinno zadziałać pierwsze (jako właściciel usługi i przyjmujący zamówienie) wystawiając zlecenie wykonania przyłącza i tyle.

Nie wiadomo jakie mechanizmy traktowania spraw "na cito" mają w zwyczaju obaj operatorzy...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@agat13 chyba nie tylko według Ciebie tak powinno być. Klient podpisuje umowę z Orange i to oni powinni pocisnąć Nexere a nie tak piłeczkę odbijać. Ale racja to idealna wizja a widać jak te rzeczywistość. 

 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z podłączeniem światłowodu. Nexera

@PARANOJA ---> cytat: " i przynajmniej nie staram się tu pisać rzeczy o których nie mam pojęcia "Koniec cytatu.

@PARANOJA wiec nie pisz. 🙂

 

1. Nigdzie nie napisałem, że chodzi o mieszkanie,

2. Operator, który budował sieć widocznie ma jakieś powody, że nie chce udostępnić sieci Orange. Orange wyceniło mi nowy przyłącz + cały projekt + koszty budowy + koszty dostawy usługi. Nie wiem jak Ty ale mnie na takie rzeczy nie stać, wiec napisałem, że odbiłem się od ściany. Za kwotę ok 30k PLN to się kupuje samochód, a nie Internet. 😉

3. Operator bez problemu uznał, że mnie podłączy na zwykłych zasadach. Coś jeszcze trzeba wyjaśnić dodatkowo ?