Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

Dzien Dobry, 

Mam problem z konfiguracją Smart wifi box. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji natomiast nie widzę go jako część sieci wifi. diody niby świecą się 3 na zielono ale wzmacniacz nie działa. 

Na samym początku pojawiał mi się jako Wzmacniacz Sygnału w urządzaniach teraz już tego nawet nie ma. 

 

Jeśli podłączę kablem to również nie jest on widoczny w sieci. 

 

Dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

Łukasz wrona

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

@ŁukaszWrona WiFi BOX działa jako AP klient, więc nie powinien być widoczny s sieci WiFi. To jest przedłużenie sygnału z FunBox-a i tylko nazwę WiFi routera powinno być widać w sieci WiFi.

Masz rozszeżony sygnał WiFi z routera FB?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

@ŁukaszWrona  proponuję zresetować SWB i wykonać ponownie podłączenie i konfigurację.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

Robiłem już to (przez przytrzymanie reset z tyłu) chyba z 10 razy. nic nie pomogło. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

@ŁukaszWrona WiFi BOX działa jako AP klient, więc nie powinien być widoczny s sieci WiFi. To jest przedłużenie sygnału z FunBox-a i tylko nazwę WiFi routera powinno być widać w sieci WiFi.

Masz rozszeżony sygnał WiFi z routera FB?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

@ketrasaArtur dzięki a jak w takim stwierdzić czy jest on poprawnie skonfigurowany?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

@ŁukaszWrona  zresetuj FunBoxa i SWB, jeśli problem będzie dalej występował to proponuję wymianę SWB.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox


@ŁukaszWronanapisał(-a)

@ketrasaArtur dzięki a jak w takim stwierdzić czy jest on poprawnie skonfigurowany?


Wyłacz Smart WiFi Box-a, sprawdź zasięg WiFi. Potem włącz go ponownie, odczekaj aż się uruchomi i ponownie sprawdź zasięg WiFi. Powinien obejmować większy teren,jak Smart WiFi Box jest dobrze skonfigurowany.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

@ketrasaArtur jesteś tego pewien? wydaje mi się że po poprawnej konfiguracji w aplikacji i w zarządzaniu routerem powinna się pojawić informacja. https://www.orange.pl/omnibook/smart-wi-fi-box tutaj nawet jest wizualizacja że jest on widoczny. 

 

Co zrobiłem zresrtartowałem SWB. Podłączyłem poprzez WPS do Funboxa 6. Niby są zielone diody Sygnał i Tryb. Natomiast jak jestem w miejscu z którego powinienem mieć z niego sygnał to brak intenetu. Po wyłączeniu SWB internet powraca. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53204
  • 617

Problem z połączeniem funbox i Smart wifibox

@ŁukaszWrona SWB kopiuje ustawienia wifi z modemu. Działa w trybie automatycznym. Po synchronizacji obu urządzeń ze sobą (czy to w trybie bezprzewodowym czy po eth) pobiera ustawienia z modemu i rozsiewa je dalej. W momencie, gdy traci połączenie bezprzewodowe z modemem świecą się odpowiednie lampki (na czerwono), co znaczy, że SWB nie otrzymuje netu , mimo, że sieje wifi dookoła i zasięg jest super. W trybie AP (połączenie po kablu) nie ma problemu z transmisją modem-SWB. bo to się dzieje automatycznie i na net do SWB działa na maxa. Dalej jednak tworzą wspólną z modemem sieć (to samo SSID i hasło) przez co nie widać urządzenia jako takiego. Zobaczyć czy SWB rozsiewa wifi możesz a aplikacji Wifianalyzer. Tam widać każdy z nadajników i moc z jaką w danym miejscu odbierasz oba sygnały. 

To z jaką prędkością odbierasz sygnał wifi z modemu na SWB w trybie range extendera możesz sprawdzić podłączając się po kablu lapkiem do switcha SWB i robiąc speedtest na pro.speedtest.pl 

Jak widzisz, diagnostyka SWB nie jest prosta