Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z pingiem


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 0

Problem z pingiem

Witam mam problem z pingiem nie mam pojęcia dlaczego, ale czasami ping stanie na 33 i mi to pasuje lecz częściej blokuje się na 48 i nie moze zejść niżej. Dodam, że posiadam stary router dokładnie jest to Siemens se587 czy router może mieć wpływ ?

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Problem z pingiem

@LoleekGames  skoro ping jest raz lepszy a raz gorszy, to coś na linii nie tak, można podmienić router, używany czy nowy, taki sensowny nowy do 100zł (TP-Link czy Asus).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 0

Problem z pingiem

Postanowiłem na noc wyłączyć router wiem że jest to urządzenie do pracy 24/7 ale był dosyć goracy wiec postanowiłem dać mu odpocząć. Rano po włączeniu routera brak internetu. Dlaczego tak się dzieje? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z pingiem

Zmień router jak się przegrzewa. Ping ci pływa, bo pewnie DLM raz ustawia większy, a raz mniejszy przeplot. Więc masz coś z linią albo z routerem nie tak i wszystko skacze. 

 

Bez wklejonych statystyk ciężko coś powiedzieć.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 0

Problem z pingiem

net.png

łap statystki, o długości lini jestem świadom.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 4
  • 0

Problem z pingiem

Temat scalony ze względu na to samo zagadnienie - moderator Kinga

 

Witam, mam problem z pingiem strasznie skacze a gdy sie stabilizuje to na wysokiej wartości.

tracert.pngnet.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z pingiem

Powielasz tematy. Napisałem Ci, byś wymienił router jak się przegrzewa. Jak się wtedy nie poprawi, to zgłoś ten skaczący ping. A ustabilizowany masz wysoki, bo taki Ci ustawił automat DLM. On podnosi ping w celu korekcji błędów jak coś na linii się dzieje. Po wymianie routera/naprawie linii może przestać Ci sypać błędami i może ci zmniejszyć ping lub po prostu poprosisz sam o reset automatu.

 

A tak w ogóle, co ty masz za DNSy ustawione? Bo dziwny link do bramy routera masz.

 

Ustaw DNSy Cloudflare:

1.1.1.1 

 

Lub Googlowskie:

8.8.8.8


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Problem z pingiem

Tracert Onet.PNG