Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

Cześć mam taki problem internet mam w Orange x czasu a wcześniej jeszcze za Neostrady także od samego początku. Prędkość jaka u mnie widnieje to 3 mb a w umowie mam prędkość do 10 mb ale nigdy takiej nie było. Wcześniej mi to nie przeszkadzało gdy korzystaliśmy w domu z 1 komputera a teraz do internetu jest podłączone z 5 urządzeń i ten internet nieco wolno chodzi. Niestety na mojej ulicy nie ma światłowodu ale ostatnio zainteresowałem się tym i dowiedziałem się że mogę liczyć na prędkość nawet 80 MB ale muszę z rachunku jaki mam teraz 89 zł przejść na 99 zł. Ale że przez telefon to wszystko ładnie pięknie wygląda udałem się do salonu aby dopytać parę rzeczy i dowiedziałem się że mój kabel który posiadam to jedynie że tak to ujmę obsługuje ADSL i nic więcej stąd te 3 MB. I tu moje pytanie czy zmiana kabla bo ten obecny ma ponad 20 lat jest możliwe ? Czy taka usługa coś kosztuje czy Orange doprowadzi taki nowy kabel ze słupa oddalonego od domu jakieś 20 m zrealizuje bo i tak płacę za ich usługi ? Bo jeśli zmiana kabla da mi te 10 mb bez konieczności zmiany na nową umowę jak na moje potrzeby wystarczy a w przyszłości może doczekam się światłowodu 😉 Także za każdą informację będę wdzięczny

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

Sprawdź możliwości Neostrady po zbliżeniu swojego położenia na na tej MAPIE.

Dodatkowo po weryfikacji i podaniu dokładnego adresu dopytaj na CZACIE czy są możliwości techniczne 80Mb/s.

 

Wszystko musi zweryfikować technik...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

Sprawdź możliwości Neostrady po zbliżeniu swojego położenia na na tej MAPIE.

Dodatkowo po weryfikacji i podaniu dokładnego adresu dopytaj na CZACIE czy są możliwości techniczne 80Mb/s.

 

Wszystko musi zweryfikować technik...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

Tak, na mapie pokazuje że mogę mieć te 80 mb ale tak jak pisałem jeśli była by możliwość puszczenia nowego kabla i uzyskanie tych 10 mb także będę zadowolony bo nie wiem jak długo jeszcze zostanę w domu z rodzicami a umowę wezmę na 2 lata wyprowadzę się po 4 miesiącach a co im z takiej prędkośći 😉 w zupełności 10 mb to wystarczy stąd moje pytanie o wymianę kabla na nowy i uzyskanie tych 10 mb 😉

Dzięki za odzew 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

@kaktusmexico24 Jeżeli na mapie jest możliwość VDSL, to złóż zamówienie przez stronę, przyjedzie technik(lub nie), zrobi pomiar(nawet zdalnie) i wszystko będzie jasne na co możesz liczyć. Najwyżej oddzwoni z wiadomością, że VDSL nie ruszy jeżeli od centrali będzie za daleko lub nie będzie wolnego wyposażenia VDSL.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

mapa mapą. bylo zapytac jaką długość ma Twoja linia. w salonie mowia ze dostepny tylko adsl wiec powyzej kilometra albo centrala pod ktora Jestes podpiety nie jest doposazona pod vdsl.
sprawdz jak dlugosc lini bedziesz wiedzial +/- na jaka predkosc stac ten kabel


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

@kaktusmexico24@ jak skończyła się Twoja historia i czy któraś z powyższych wiadomości okazała sie pomocna? Jeżeli tak, to panuje tutaj taka pożyteczna zasada na NO 😉
▬▬▬

Pokaż szczegóły

Jak rozmawiać na Nasz Orange?Jak rozmawiać na Nasz Orange?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 20
  • 0

Problem z internetem 10MB a mam 3 MB ?

Cześć napisałem do BOK i przedstawiłem swój problem 😉 miałem otrzymać wiadomość w przeciągu 7 dni od wysłania wiadomości ale była cisza, postanowiłem napisać drugi raz ale już mniej uprzejmie i dopiero wtedy dostałem wiadomość ale na nic ona mi się zdała. Czekam końca umowy z Orange i przechodzę do Bialnetu, który ma światłowód na ulicy i nie będę się użerał z tym Orange.