Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Neostradą 10 Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z Neostradą 10 Mb/s

Witam. Posiadam u siebie w domu internet Neostrada do 10 Mb/s.

 

Założona była ona już kilka lat temu i zostałem poinformowany o tym, że prawdopodobnie nie będę miał pełnej prędkości.

Na początku wynosiła ona około 350 kB/s. Z czasem powoli spadała i ostatecznie było to około 270 kB/s.

 

Przez ostatnie burze prędkość spadła do 1.6 Mb/s.

Gdy zgłosiłem ten problem na Mój Orange, po 3-4 dniach prędkość skoczyła do ok. 400 kB/s, a czasem nawet do ponad 500 kB/s. Ale teraz znów często skacze i nie osiąga nawet 270 Kb/s. Dzieje się tak bardzo często.

 

Jeśli prędkość wyniosła ponad 500 kB/s to nie dałoby się czegoś zrobić by taka została?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą 10 Mb/s


konrad5558 napisał(-a):

No ok. A czym mogą być spowodowane te spadki? Jednego dnia mam około 425 kB/s, a kolejnego 250 kB/s. Czy po prostu jest takie łącze i nic z tym nie zrobię?


@konrad5558 Linia jest stara i spora odległość.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą 10 Mb/s

@konrad5558 pokaż statystyki DSL to zobaczymy co jest nie tak?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z Neostradą 10 Mb/s

laUmAA0

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą 10 Mb/s

@konrad5558 Wszystko masz Ok zgodna z umową od 1MB DO 10Mb nic nie zrobisz z tym.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z Neostradą 10 Mb/s

No ok. A czym mogą być spowodowane te spadki? Jednego dnia mam około 425 kB/s, a kolejnego 250 kB/s. Czy po prostu jest takie łącze i nic z tym nie zrobię?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą 10 Mb/s


konrad5558 napisał(-a):

No ok. A czym mogą być spowodowane te spadki? Jednego dnia mam około 425 kB/s, a kolejnego 250 kB/s. Czy po prostu jest takie łącze i nic z tym nie zrobię?


@konrad5558 Linia jest stara i spora odległość.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą 10 Mb/s

Spadki są spowodowane niestabilnością DLM stwierdza, że trzeba przyciąć no i przycina.

Czy prędkość sama się podnosi po jakimś czasie? Na obrazku widać, że jest spory zapas na  marginesie, jeśli to się utrzymuje i niema za dużo błędów to się powinna sama prędkość podnieść. Jak są burze to DLM-y tną. Jest jeszcze kwestia jak to jest poustawiane.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Problem z Neostradą 10 Mb/s

@jaryn Podnosi się, ale na 1-2 dni i potem znów spada. A czasami jak spadnie to już tak zostaje na dłuższy czas. I jak już pisałem, raz prędkość się podniosła do 500 kB/s, i zaczęła spadać.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą 10 Mb/s

@konrad5558 Poczytaj tutaj parametry linii.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą 10 Mb/s

Przy tym tłumieniu to 4000 prędkość powinna być, ale jeszcze kwestia ilości błędów.

DLM na bieżąco bada i ustala, tylko po spadku to trzeba czekać na ponowny wzrost. Nieraz to może i długo zaniżać prędkość. Osoba z Orange mogła by być na forum i takie rzeczy tłumaczyć. Ja wiem jak to u mnie działa. Routery często nie pokazują rzeczywistego tłumienia według wskazań miernika u mnie tp-link pokazuje teraz 41,5db według techników i ich pomiarów tłumienie jest 47db. to jest znaczna rozbieżność. Teraz wstawiając to w kalkulator mamy znaczną różnicę w prędkości.