Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Internetem na wsi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Problem z Internetem na wsi

Chcę wziąć internet z Orange ale mieszkam na wsi i nic poza prędkością do 10mb/s nie wchodzi w grę..na chwile obecna posiadam internet LTE z plusa, był to błąd, działa kiedy mu się zachce dodatkowo ten limit gb mnie dobija. Wiem ze neostrada nie ma limitu, zalezy mi na dobrym łączy do gier, chce mieć nie za wysoki ping tak aby gry jak CS:GO nie miały pingu 1000. Prędkości jakie wyciągam na tym internecie wąchają się między 4mb/s a 13mb/s, chce się dowiedzieć czy jak wezmę neostrade i dokupie router który wzmocni mi sygnał to czy internet bedzie działał szybko nawet przy tych 10mb/s i czy ping w grach bedzie poniżej 40.

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Problem z Internetem na wsi

@dizzy jeżeli chodzi o internet mobilny, najprościej kupić startery operatorów i przetestować działanie internetu w Twojej lokalizacji.

Co do Neostrady, to prędkość internetu zależy od odległości do centrali, jakości linii telefonicznej kondycji centrali itp. Mając najlepszy router, a linię kiepskiej jakości nie poprawi to prędkości. Poza tym, Orange nie chce już inwestować w miedź, więc jak nie masz linii pociągnięty pod dom, to może być problem z podłączeniem Neostrady.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z Internetem na wsi

@dizzy pamiętaj, że opcja do 10Mb/sek może działać z prędkością 2Mb/sek i też będzie to prawidłowe działanie. Słowo klucz:"do"...Jednak jak nie założysz, to się nie przekonasz...zamów jednak przez net, aby można się było wycofać, jak nie będzie działać zgodnie z oczekiwaniami

Samym routerem bez dobrego łącza nie nadgonisz...

Popytaj sąsiadów czy mają neo i z jaką prędkością i jakością działa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z Internetem na wsi

@dizzy ewentualnie mozesz wziac Internet Domowy 4G na probe https://www.orange.pl/lp/internet-mobilny-na-probe z mozliwoscia rezygnacji w kazdej chwili. Potestujesz, a jak Cie nie spasuje to rezygnujesz bez zadnych oplat.

Screenshot_20201119_223532_com.android.chrome.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Problem z Internetem na wsi

@byczyn_86 bez opłat pod warunkiem, że nie weźmie się urządzenia. Osobiście uważam, że jak podpisuje się umowę na internet mobilny, to lepiej od razu z urządzeniem.

 

Lepiej kupić starter operatora za 5 PLN, gdzie do dyspozycji jest 6 GB transmisji danych na 14 dni i testy wykonać wkładając kartę SIM do smartfona, nawet uruchamiając router na smartfonie. Nie trzeba się bawić później w odsyłanie odstąpienia i/lub sprzętu i pilnowanie, żeby się wyrobić w danym czasie testowania @dizzy 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Problem z Internetem na wsi

Tylko że autor wątku chyba nie chce mobilnego neta z uwagi na te limity. Natomiast Neostradę Ci założą jak masz sieć pod domem i to nie jest powiedziane bo Orange powoli wycofuje się z tej usługi. Realne prędkości mogą się różnić w stosunku do tego co jest na umowie. Wpływ na to mają różne czynniki o których wspomnieli koledzy. Największy plus to brak limitów. Nie trzeba przerywać rozgrywki w CS tylko dlatego że załączył się wąski lejek na linii 🙂