Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

Kontaktuję się w sprawie (powracającego) problemu z dostępem do internetu po światłowodzie. Sprzęt jaki posiadam do Funbox 6 oraz urządzenie do światłowodu (wybaczcie ale nie wiem jak się to nazywa) Evo tech. Co jakiś czas (w przeszłości może 5 razy mniej więcej co kwartał) tracę dostęp do internetu. Dioda „Sieć” zaczyna migać na czerwono (z instrukcji: Problem z loginem lub hasłem do usługi). Przejrzałem już internet i próbowałem przeróżnych rzeczy: resetowałem router (hard i soft), wchodziłem na 192.168.1.1 i pojawia się Konfiguracja modemu FunBox z domyślnie wpisanymi danymi rejestracja@neostrada.pl i hasłem. Niestety „Błąd uwierzytelniania”. Zmieniałem zatem hasło na rejestracja, login na „admin”/hasło „admin”, login rejestracja@neostrada.pl i 8 pierwszych znaków do hasła WIFI - wciąż błąd uwierzytelniania. Próbowałem także podłączenia kablem ethernet komputera i routera - to samo.

Wyczytałem, że powinienem zatem znaleźć login Neostrady w umówię, bądź wyciągu z umowy - problem w tym, że nic takiego nie otrzymałem w trakcie podpisania umowy (u przedstawiciela w Bochni, nie w salonie Orange). Wirtualny asystent nie jest w stanie mi pomóc zresetować hasło, gdyż odbijam się od weryfikacji (rachunki płaci osoba trzecia, nie mam „numeru usługi). Sytuacja jak widać jest patowa 🙂

Będę wdzięczny za jakikolwiek trop co jeszcze mógłbym zrobić.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
Sławek

 

Zrzut ekranu 2023-08-27 o 12.21.16.png

 

____________

* Poprawiłem czytelność wpisu - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01 Odłączałeś od zasilania to drugie urządzenie (zewnętrzny ONT)? Mi to nie wygląda na kłopoty z loginem (te rozłączenia) poza tym, że teraz musisz go odzyskać. Podobno po resecie FB6 powinno nastąpić automatyczne pobranie loginu i hasła.

Odczytania loginu i resetu hasła mógłbyś dokonać poprzez konto Mój Orange.

Poza restartem ONT możesz jeszcze rozważyć wymianę przewodu pomiędzy nim a FB6. Może ma jakaś wadę i link się urywa - sprawdź diody od połączenia ethernet na routerze lub na EvoTechu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01 Odłączałeś od zasilania to drugie urządzenie (zewnętrzny ONT)? Mi to nie wygląda na kłopoty z loginem (te rozłączenia) poza tym, że teraz musisz go odzyskać. Podobno po resecie FB6 powinno nastąpić automatyczne pobranie loginu i hasła.

Odczytania loginu i resetu hasła mógłbyś dokonać poprzez konto Mój Orange.

Poza restartem ONT możesz jeszcze rozważyć wymianę przewodu pomiędzy nim a FB6. Może ma jakaś wadę i link się urywa - sprawdź diody od połączenia ethernet na routerze lub na EvoTechu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01 z tego co piszesz zrozumiałem że masz umowę, a na umowie jest numer usługi, chyba że błędnie rozumuję 🤔


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

Dziękuję za wszystkie wskazówki! 
a więc: wymieniłem kabel ethernet - dioda pomarańczowa odpowiedzialna za sieć wciąż szybko miga na czerwono. Z tylu, przy gnieździe kabla i FunBoxa stałe swieci się żółta dioda i powoli miga zielona. 
Wyłączyłem i włączyłem ponownie ONT - bez zmian.

Zresetowałem ONT - wciąż to samo😩

Jesli może to być jakiś trop to dodam, że na ONT są trzy palące się diody. PWR I GE świecą na niebiesko, a LOS szybko miga na czerwono. 
Po wejściu w przeglądarkę i 192.168.1.1 niezmiennie Konfiguracja modemu Funbox i błąd uwierzytelniania. 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01 A dioda PON?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

PON nie świeci się wcale 😕


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania


@slawcze01 

Jesli może to być jakiś trop to dodam, że na ONT są trzy palące się diody. PWR I GE świecą na niebiesko, a LOS szybko miga na czerwono.


Skoro LOS szybko miga na czerwono to oznacza zbyt słaby sygnał optyczny, więc należy zrobić zgłoszenie techniczne na infolinii, niech monterzy się tym zajmą.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01 Nie mogę znaleźć manuala do tego sprzętu. Popatrz proszę do opisów z poniższych linków. Sugerują one kłopoty z połączeniem światłowodowym. W takim przypadku nigdy nie uda Ci się podłączyć nawet jakbyś znał dane do logowania.

https://halny.com/software/qig/HALNy%20HL-1GE%20Skrócona%20instrukcja%20obsługi.pdf

 https://kamnet.pl/faq/nie-dziala-internet-w-technologii-swiatlowodowej


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

Dziękuję za pomoc! A zatem możliwe, że wczorajsze burze nad Małopolską coś zepsuły w kablach.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01 Jeżeli wcześniej też miałeś problemy to zgłaszając uszkodzenie zwróć na to uwagę. Może od początku jesteś obarczony jakimś problemem na linii. Poza planowanymi pracami czy aktualizacjami FB nie powinno być przerw w świadczeniu usługi.

Edit: Również dziękuję, że współpracowałeś i dostarczyłeś dodatkowych, potrzebnych informacji. Poinformuj nas jak się sprawa potoczyła i czy nasze domysły były słuszne.