Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

ROZWIĄZANE

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

Cześć @slawcze01 

migająca czerwona kontrolka LOS na ONT świadczy że urządzenie nie widzi sygnału z włókna światłowodowego. Może być to spowodowane np. zerwaniem kabla pomiędzy domem a słupem, uszkodzeniem końcówki światłowodowej przy urządzeniu, globalną awarią lub innymi czynnikami losowymi. Czy w Twojej okolicy sąsiedzi/ mieszkańcy mają dostęp do internetu? Może  to być uszkodzony kabel światłowody spowodowane przez nocne nawałnice, które przeszły przez województwo śląskie, małopolskie i podkarpackie. Zgłoś ten problem na infolinii Orange *100 lub 510 100 100.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

Tak właśnie zrobiłem, dziękuję. 😊Zgłosiłem awarię techniczną na Infolinii Orange. Pan w słuchawce potwierdził, że faktycznie sygnał nie dochodzi. Sprawą zajmują się już techniczni - widzę w statusie, że jest w trakcie analizy.
Wczoraj burze faktycznie dały nam popalić - wiało i lało okrutnie.

Dam znać jaki finał znalazła moja sprawa.

Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc 🙏


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 44
  • 0

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

Dzień dobry, cześć! 
A zatem wracam z nowinami - problem był z wtyczką światłowodu. „Zużyła się”. Panowie sprawnie ją wymienili na nową, pożyczyli miłego dnia i wszystko działa. 😊

Raz jeszcze wszystkim dziękuję za cenne wskazówki i chęć pomocy! 
Z pozdrowieniami, wszystkiego dobrego!

Sławek


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2399
  • 9932
  • 85

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01to super, że działa. Jesteśmy tutaj aby pomagać 🙂

Wzajemnie 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

@slawcze01 Z wtyczką? Gdzie? U Ciebie w domu czy na linii? Jak nikt tego nie rusza to praktycznie nic tam nie ma prawa się uszkodzić. Dziwne tłumaczenie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 9
  • 0

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

bywają sytuacje że złącze blokuje sygnał, tak samo jak pękają spawy mimo że nikt ich nie dotyka. może przypadkiem szarpnął kabel, ciężko stwierdzić. ja miałem sytuację że patchord był pęknięty bo klient związał go w kokardkę żeby spiąć kable by nie latały luzem za szafką, i do końca utrzymywał że technicy tak zrobili. podobnie jak patchcordy wpięte odwrotnie, hitem są światłowody wpięte w gniazdo telefoniczne (i to i to zielone) i bezczelne utrzymywanie że zawsze działało i od instalacji tak było.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2525
  • 9050
  • 45

Problem z Funbox 6 - migająca dioda, błąd uwierzytelniania

No ludzie są udani. Nic nie ruszał nic nie robił. A jak go przyciśniesz to nagle zmienia śpiewkę i okazuje się że meble przestawiał i może faktycznie przycisnął kabel.