Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkości światłowodu


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Prędkości światłowodu

Witam, jak to w końcu z tymi prędkościami jest bo nie ukrywam,że powoli mnie to denerwuje.

 

Mam 300Mb/s , a nie raz i nie dwa download sięga niecałej 100...to po co płacę za te 300?

Żeby mieć 'od święta' ?Nie licząc pewnych rozłączeń (średnio do 3-4 razy na dobe) i STRASZNEGO rwania na wi-fi (tu jednak na pewno to sprzęt), to nie mam specjalnych zastrzeżeń.No ale ta prędkość...ktoś się odniesie?

Co do wi-fi to jest to ogólnie tragedia. Nie ma znaczenie urządzenie, bo czy to konsola,telefon czy laptop, wszystko się ciągle ROZŁĄCZA, LAGUJE i tym podobne. Reset routera nic nowego nie wprowadził.Funbox 2.0, jeżeli chodzi o sprzęt.

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Prędkości światłowodu

Sam posiadam opcję 300, ale często nie da się jej po prostu osiągnąć. Do łączas mam podpięte pudełko samknows. Na załączonym obrazku widać, że jednak jest coś nie tak.

chart.png

Powyżej wykres prędkości download za ostatnie 48 godzin.

Upload wymiata 🙂

chart.png

Biorąc nieco dalej wstecz, przedstawiam wyniki od 30 stycznia.

chart1.pngchart2.png

Jak widać nie jest różowo i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Miło by było pobrać pliki w prędkości 300 mbit, ale wieczorem często to nie możliwe. Zastanawiam się jaki sens mają wyższe prędkości, jeśli orange limituje sesje wieczorami.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Prędkości światłowodu

@Anonim

 

Testy zrobię dziś lub jutro to wrzucę, a...jak się ma to z lanem do mojego pytania ?

Pomijając, że wiem jaką mam kartę i prędkości (obsługuje do 1gb), to przecież wspominałem , iż ściąganie osiąga 300 lecz jest to naprawdę RZADKO.Dlaczego w takim razie cena jest jak za 300, gdy średnio ściaganie sięga około 150Mb/s ?No bo przecież to nie jest wina sprzętu tylko zasady działania...stąd moje pytanie, czy tak powinno być?Czy to nie podchodzi jednak pod jakieś oszukaństwo 😕 ?

 

Z resztą tak jak wspomniał kolega wyżej @maciejnet .

Skoro takie są prędkości to dlaczego zwyczajnie nie ma opcji 150 MB albo 200? Jeżeli 300 jest od święta...

Anonim

Nie dotyczy

Prędkości światłowodu

@Bobrowsky

Rwanie po WiFi może, się zdarzać jest, to spowodowane zakłócaniem przez inne sieci zmiana kanału może poprawić działanie. Pamiętaj, że masz do 300 Mb, a nie Równe 300.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Prędkości światłowodu

Jesteśmy świadomi że usłga jest świadoczona do 300 mbit. Tylko czy osoba z opcją 600mbit ma podobne doswiadczenia co my? Z kolei ludzie z "setką" będą miały stabilne 100mbit bez takiej huśtawki jak zaprezentowałem. Chociaż mogę się mylić. Ciekawe jak to się ma w przypadku sieci światłowodowej Netii. Ostatnio prowadzili nowe prędkości. Mają nawet 900mbit które jest tańsze niż Orangowe 600mbit. neistety nie grzeszą zasięgiem usługi.

Wracająć do tematu, czy ktoś z Orange @Mikołaj może zająć stanowisko?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Prędkości światłowodu

@maciejnet@Bobrowsky Wydaje mi się, że sprawa jest jasna. Szczęśliwy mężczyzna

Parametry techniczne usługi Neostrada określa regulamin i umowa, wytyczne tam podane są wspólne dla wszystkich opcji prędkości. W obu dokumentach występuję pojęcie "zwykle dostępnej prędkości" (regulamin rozdział V paragraf 9, umowa paragraf 5), to wskazuje, że w trakcie korzystania z usługi mogą pojawiać odstępstwa od maksymalnego przesyłu. Jeśli uważacie, że w wasze usługi nie spełniają założonych w dokumentach parametrów zgłoście to do sprawdzenia.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Prędkości światłowodu

Ja brałem 300 mająć na względzie upload. Ciekawe jest to dlaczego użytkownik o prędkości 100 mbit, będzie miał sztywny pomiar, a taki który ma wyższe prędkości już mu to pływa. Zgodnie z regulaminem też powinien osiągać 70% zakładanej prędkości.

W moim przykładzie widać że regulamin nie dotyczy upliku.

Anonim

Nie dotyczy

Prędkości światłowodu


maciejnet napisał(-a):

Ja brałem 300 mająć na względzie upload. Ciekawe jest to dlaczego użytkownik o prędkości 100 mbit, będzie miał sztywny pomiar, a taki który ma wyższe prędkości już mu to pływa. Zgodnie z regulaminem też powinien osiągać 70% zakładanej prędkości.

W moim przykładzie widać że regulamin nie dotyczy upliku.


@maciejnet Dalej nie podajesz testu?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Prędkości światłowodu

Witam.

Także ostatnio zauważyłem spadki w predkości pobierania. Umowę mam pod lutego na opcje 300... Co dziwnę do Kwietnia ani razu nie zauważyłem spadku poniżej 100Mb... Jednak ostatnimi dniami wszytkie testy jakie wykonuje czy to speedtest.net/ czy samo orange nie pokazuje wyniki powyżej 100Mb... Nawet nie przekraczają 100... I raczej nie bedzie to wada sprzętu...