Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość internetu Orange Światłowód po wi-fi


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Prędkość internetu Orange Światłowód po wi-fi

Do czyszczenia złączy i adapterów jest specjalny przyrząd. Metody partyzanckiej nie polecam. Zdziwił byś się jak zabrudzona końcówka wpływa na pomiar włókna. Ale to już jest sprawa dla montera a nie klienta. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Prędkość internetu Orange Światłowód po wi-fi

Myślę, że bym się nie zdziwił. Robiliśmy kiedyś analizę kamerą inspekcyjną na ile brudne są przewody zapakowane fabrycznie o różnej jakości. To dopiero mnie zdziwiło....Bez kamery to i monter niech lepiej się do tego nie bierze..:)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Prędkość internetu Orange Światłowód po wi-fi

Żaden monter nie bawi się w jakieś kamery. Wystarczy prosty miernik mocy. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Prędkość internetu Orange Światłowód po wi-fi

Miernik mocy analizuje tylko fakt "będzie działać, nie będzie działać", a nie analizuje stan styku .Po dziesiątym pomiarze (bez czyszczenia gniazda w mierniku) sami brudzimy przewód. Nie twierdziłem, że te, które kamera inspekcyjna kwalifikowała jako "brudne" były nie do użycia. Chodziło tylko o fakt i stwierdzenie, że suma brudnych złączy ma przy nieodpowiednim bilansie mocy ogromne znaczenie szczególnie w dolnym zakresie wartości pomiaru dozwolonego. Temat rzeka...:)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Prędkość internetu Orange Światłowód po wi-fi

Może w laboratoryjnych warunkach tak, jednak w praktyce przy budowie sieci nikt nie sprawdza stanu feruli przez kamerę. Często na budowie gdzie jest pył i kurz jest doprowadzana sieć FTTH do bloków w stanie surowym. Jeśli jest zły pomiar wystarczy przeczyścić złącza i adaptery w przełącznicy i wszystko hula aż miło 🙂