Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Powerline

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 72
  • 0

Powerline

Załóżmy że chce mieć router w pokoju ale z przyczyn technicznych nie można doprowadzić światłowódu do pokoju tylko do innego. Więc jestem skazany na wifi. Czy zastosowanie powerline z maksymalnym przesyłem do 1 gbs przy światłowodzie da mi prędkości no gdy mam pakiet 600 mbs będą takie same prędkości jak bezpośrednio przez kabel od routera? 

________________
* Przeniesione z działu Dekodery i inne – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Powerline

Powerline jest zawodne i nie warto na nim polegać. Jakość sieci elektrycznej, jako sieci elektrycznej, nie ma tu znaczenia, ponieważ sieć elektryczna jest projektowana pod wymogi energetyczne, a nie przenoszenia sygnałów w.cz., więc trudno wskazać jakie wymogi jakościowe powinna spełniać pod kątem przydatności dla powerline. Ponadto, urządzenia korzystające z powerline powinny być podłączone pod tę samą fazę w obrębiie domowej instalacji elektrycznej. Warto też przypomnieć, że niedawno na forum pojawił się głos krytyczny pod adresem powerline wskazujący na zakłócenia radioelektroniczne jakie powoduje ten sposób wykorzystania sieci energetycznej. Użytkownicy częstotliwości radiowej w sąsiedztwie mogą być bardzo niezadowoleni i pół biedy, jeżeli to będą tylko krótkofalowcy.

 

Zachęcam do oznaczenia mojej odpowiedzi jako rozwiązania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Powerline

@Kd2307 

 

Prędkość zależy od jakości naszej sieci elektrycznej. Jednak powinniśmy wiedzieć, że uzyskanie takich wartości, jakie znajdziemy w specyfikacjach, jest praktycznie niemożliwe. W rzeczywistości najczęściej prędkość przesyłu danych będzie oscylowała w granicach połowy deklarowanej przez producentów wartości. Jeśli więc kupimy powerline 200 Mb/s , to prędkość wyniesie około 90–80 Mb/s, powerline 500 Mb/s umożliwi uzyskanie około 250 Mb/s, a modele 1300 Mb/s sprawią, że transfer danych wyniesie około 650–500 Mb/s.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie.Pozdrawiam.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Powerline

Powerline jest zawodne i nie warto na nim polegać. Jakość sieci elektrycznej, jako sieci elektrycznej, nie ma tu znaczenia, ponieważ sieć elektryczna jest projektowana pod wymogi energetyczne, a nie przenoszenia sygnałów w.cz., więc trudno wskazać jakie wymogi jakościowe powinna spełniać pod kątem przydatności dla powerline. Ponadto, urządzenia korzystające z powerline powinny być podłączone pod tę samą fazę w obrębiie domowej instalacji elektrycznej. Warto też przypomnieć, że niedawno na forum pojawił się głos krytyczny pod adresem powerline wskazujący na zakłócenia radioelektroniczne jakie powoduje ten sposób wykorzystania sieci energetycznej. Użytkownicy częstotliwości radiowej w sąsiedztwie mogą być bardzo niezadowoleni i pół biedy, jeżeli to będą tylko krótkofalowcy.

 

Zachęcam do oznaczenia mojej odpowiedzi jako rozwiązania.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Powerline

@Kd2307 uzupelnię tylko poprzednie wypowiedzi. Jakość wykonanej instalacji elektrycznej w domu ma wpływ na prędkość PLC. Inaczej pracuje na starej instalacji aluminiowej ( nie mówcie, że takich już nie ma) inaczej na 1,5 kwadrat a inaczej na 2,5 kwadrat. Inaczej na gniazdach połączonych szeregowo, a inaczej na instalacji bezpuszkowej. Inaczej przez przedłużacz i w najdalszym miejscu mieszkania...punktem styku gniazdek elektrycznych może być skrzynka bezpieczników a, ale i puszka podtynkowa....każda sieć ma inaczej. Co do prędkości i stabilności, to wystarczy odkurzacz i lampki choinkowe, aby PLC straciło połowę transferu. O PLC przelotowych nie wspomnę

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Powerline

@Kd2307 

jako użytkownik bardzo różnych urządzeń Powerline i to od wielu lat mogę sie podzielić swoimi spostrzeżeniami, bardzo dużo zależy nie tyle od jakości sieci elektrycznej ale od odległości miedzy urządzeniami i od tego czy instalacja jest dwużyłowa czy nowa, trójżyłowa. Urządzenia standardu AV1000 i w górę korzystają ze wszystkich trzech kabli zwielokrotniając prędkość (zestawiają dwie równoległe transmisje), na starej instalacji dwużyłowej prędkości są do max 150mbps, na nowszych, trójżyłowych drugie tyle i więcej. Od razu tez powiem ze jeśli szukasz urządzenia nie zrywającego polaczeń na starej instalacji i małych opóźnień to nie pakuj się w stary standard HomePlug czyli urządzenia oznaczane AV500, AV600, AV1000, AV1200 czy AV2000 ale w nowy standard G.hn lub G.hn Wave2. To inna klasa urządzeń! Nie zrywają polaczeń, maja bardzo niskie opóźnienia, osobiście korzystam od pewnego czasu na dwużyłowej instalacji w mieszkaniu w bloku i działa super! O starym standardzie zapomniałem już i nikomu nie polecam mimo ze bardzo popularny w Polsce. Jak chcesz żebym ci doradził konkretnie to wyślij maila na priv 🙂 i taka uwaga dla użytkowników w domkach, PLC działa też na instalacji trójfazowej ale prędkość między fazami drastycznie spada, wynika to ze sposobu transmisji miedzy fazami, ludzie maja niestety słabą orientację w tych urządzeniach bo nie do końca ogarniają ja one działają 😉 mam swoje typy które działają bardzo stabilnie, bezprzerwowo! Ale to te nowego standardu!

Widać po wcześniejszych wpisach że koledzy zatrzymali się na urządzeniach sprzed lat 😉 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Powerline

@pawel__b dzięki za info. To cenna uwaga