Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza

Witam !

 

Od kilku miesięcy staram się o założenie internetu z Orange w swoim domu lecz, wydaje się to nieosiągalne, już tłumaczę dlaczego.

 

Rok temu w mojej miejscowości został założony światłowód Orange, lecz maksymalna szybkość wynosiła 10mb/s, i była znacznie gorsza niz obecy internet radiowy (12 / 6).

 

Co miesiąć chodziłem do mojego lokalnego salonu Orange, aby dowiedzieć się czy cokolwiek się zmieniło ponieważ mój obecny internet radiowy stał się niestabily, a same przerwy w dostawie internetu potrafią trwać do 6 godzin dziennie.

 

Tydzień temu dowiedziałem się ze 3 osoby w mojej okolicy posiadają internet 80mb/s a sama oferta na stronie Orange nie przewiduje 10mb/s dla mojej okolicy jedynie 80mb/s, lecz konsultant w salonie Orange nadal twierdzi ze nikt w mojej okolicy nie posiada internetu 80mb/s a maksymalna przędkość to 10mb/s.

 

Kiedy byłem w Lublinie i poszedłem do salonu Orange okazało się że 80mb/s jest jak najbardziej osiągalne i mogę podpisać umowę, lecz mój dom nie posiadał podłączonego przyłącza.

 

Więc tu pojawia się moje pytanie, ile będzie wynosić opłata za podłączenie internetu.

Odległość pomiędzy moim domem a studzienką wynosi ok 30m lecz wszystko znajduje się na mojej posesji a sam światłowód przechodzi 4m od mojego domu, na drodze nie ma przeszkód, więc raczej nie będzie problemów pozwoleniem ani przekopaniem się od studzienki do domu. (Powiedziano mi że ok 10000 zł, co dla mnie jest dosyć nierealne).

 

Słyszałem też, że instnieje możliwość własnoręcznego przekopania się od studzienki do domu, więc chciałbym się dowiedzieć na jaką głębokość należy kopać i jakiej szerkości powinien być tunel.

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza

Trochę to humorystycznie wygląda. Najlepiej będzie jak założysz zamówienie na Internet jeśli takowe system przyjmie z zaznaczeniem że studzienka telko jest na Twojej posesji. Przyjedzie technik i wszystko oceni i powie co i jak. My tutaj cennika takich usług nie mamy, więc....a głębokość, szerokość "tunelu" poprawiła mi dzisiaj humor 🙂 Pozdrawiam.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza

 


pablo_ck napisał(-a):

 głębokość, szerokość "tunelu" poprawiła mi dzisiaj humor 🙂


Oj, nie śmiej się z kolegi....  zadał dobre pytanie.   😄

   Szerokość tak aby łopata weszła a głębokość około 80 cm  , kabel przykrywa się kolorową taśmą PCV  i zasypuje ziemią.

Chyba że chcesz tak extra zrobić to połóż grubą rurkę instalacyjną - do kupienia w sklepach z kablami - i przeciągnij  kabel.

  Ma to taką zaletę że w przypadku awarii kabla lub konieczności pociągnięcia drugiego nie trzeba znowu kopać. 

Ale - najpierw uzgodnij  to z monterami Orange...

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza

To że był kładziony światłowód, nie zawsze oznacza to, żeby był ten element światłowodu końcowego dostarczanego bezpośrednio abonenta.

Aby skorzystać z opcji VDSL (czyli wersji do 80 mega) muszą być odpowiednie karty na centrali. Byś może Twoi sąsiedzi są podłączeni do innej.

Zawsze w procesie instalacji są weryfikowane możliwości techniczne - aktywacja wynika z odpowiedniego cennika od 49 zł do 199 zł.

Jeśli chcesz uczestniczyć w podziale kosztów pod ew. inwestycję, wyślij pismo do Skierniewic podając swoje dane, numer telefonu do kontaktu i opis sprawy.

Na stronach UKE możesz sprawdzić jakie masz odległości od centrali http://uke.gov.pl/wyszukiwarka/

Nie sugerowałbym podłączanie się do sieci na własną rękę, bo grzywny są dosyć wysokie.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza

@Piotrekk85

 

Nie chcę podłączać się na własną rękę jedynie przekopać się od studzienki do domu aby robotnicy nie musieli tego robić oraz aby obniżyć koszty.

 

Osoby posiadające 80mb/s są ok 2 kilomerty dalej od centrali niż ja więc sam już nie wiem.

 

@Jozefg

 

Dziękuję za odpowiedź.

Myślałem o tym aby jedynie przekopać się od studzienki do domu, a podłaczanie kabli zostawić monterom z Orange.

 

@Anonim

 

Sytuacja jest komiczna. Kilka dni temu jeden z moich znajomych mieszkający ok 5km dalej od centrali został poinformowany o tym że istnieje możliwość podpisania nowej umowy na internet VDSL, po podpisaniu technik pojawił się w ciągu 3 dni, bez żadnych problemów.

 

Z tego co wiem jedna z osób posiadających VDSL musiała udać się do Zamościa aby podpisać umowę ponieważ w salonie w którym sam dowiadywałem się czy jest możliwość podłaczenia internetu VDSL, również została poinformowana że jest to niemożliwe.

 

Zrobię tak jak doradziłeś porozmawiam z technikiem, potem ewentualnie wykopie odpowiedni "tunel" Emotikon: Język.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza

2km?
To na pewno nie mają VDSL. Ew. nie wiesz gdzie jest rozmieszczenie central.

Naprawdę koszty wykopania dziury w ziemi to mały koszt dla Orange.
Raczej kwestia zezwoleń od właścicieli gruntów, osób prywatnych lub samorządu.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Potrzebuję informacji dotyczących przyłącza

1. 80Mbps, VDSL nie ma zadnego związku ze światłowodami

2. Jeśli był kładziony swiatłowód, to bardzo możliwe, że służy on do połączenia centrali u Ciebie z cała siecią ogólnokrajową, a nie do podłaczania pojedynczych userów. To tak jakbyś oczekiwał, że autostrada jest od Ciebie w odległości 20m i chcesz wyjazd z posesji na autostrade:)

3. VDSL działa maksymalnie do 1 - 1.2km od centrali, więc czasami i 100metrów to granica działania-nie działania a Ty mówisz o kimś 5km od Ciebie.

4. Aby mieć VDSL musisz: być w odległości max 1.2km od centrali oraz centrala musi być wyposażona w karty VDSL oraz musi być wolny port na takiej karcie. Jeśli którykolwiek z tych warunków nie jest spełniony - zapomnij.