Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.

Dzień dobry. Potrzebuję żeby komputer, albo chociażby router odpowiadał na poleccenie ping od serwera z innej sieci, w danym przypadku serwer akademicki.

 

Sytuacja wygląda następująco: polecenie ping z konsoli do serwera działa bez problemu. Ping od serwera do komputera nie. Zobaczyłem że ip adres zewnętrzny prowadzi do routera, a komputer jest sieci wewnętrznej routera, router dostaliśmy od orange. Weszlem w ustawienia routera i znalazłem opcję która pozwala na odpowiadanie routeru na ping. ale potym i tak nie odpowiada. Ping z komputera do routera działa, ale tylko na ip wewnętrzny 192.168.1.1, on że gateway.

 

Nie wiem jak w takiej sytuacji mogę wyslać ping do komputera który jest podłączony do internetu poprzez router i ma ip 192.168.1.x.???

 

Próbowałem podłączyć komputer do internetu za pomocą modemu LTE, internet od Plusa. W takiem przypadku komputer ma zewnętrzny ip. Wszystkie ustawienia na komputerze wykonałem żeby komputer odpowiadał na ping, ale i w tym przypadku też nie odpowiada.

 

Czy Orange i inni dostawcy internetu blokują ping od zewnątrz? 

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.

W ramach Neostrady wprost jest to nie możliwe.
użyj dyndns, np-ip, vpn czy innych rozwiązań
lub skorzystaj z rozwiązań dla firm

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.

Ok, rozumiem że to odpowiedż na to jak można uzyskać zewnętrzny ip dla komputera żeby próbować wysyłać do niego ping.

 

A co z routerem który ma zewnętrzny ip i na którym jest opcja odpowiedzi na ping? Czy Orange blokuje ping, może blokuje protokół icmp którry jest wykorzystywany dla ping?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.

Nie pomagam w konfiguracji takich rzeczy na forum. Jak się nie znasz, lepiej wynajmnij informatyka na miejscu. Ew. może ktoś inny Ci podpowie.

Wykupując neostradą masz dostęp do internetu, a nie z internetu.

 

Anonim

Nie dotyczy

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.

Router odpowiada na ping z zewnątrz trzeba znać jego IP i można pingować.

Oczywiście kwestia ustawień samego routera czy ma odpowiadać na ping z zewnątrz.

Zaręczam, że to działa.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.

Przecież napisałem, że w ustawieniach routera włączyłem opcję odpowiadania na ping. IP router znam. Zamiast przypuszczania, że to ma działać oczekuję że napiszesz że sprawdziłeś u siebie że ci to działa i podzielisz się tym jak to zrobiłeś.

 

Jestem przekonany na 99% (w przypadku że masz router od Orange), że ci nie będzie działać, nawet podpowiem ci stronkę gdzie możesz sprawdzić ping do swojego routera http://ping.eu/ping/

Anonim

Nie dotyczy

Polecenie Ping do komputera/routera podłączonego poprzez internet stacjonarny Orange.


Andy napisał(-a):

Przecież napisałem, że w ustawieniach routera włączyłem opcję odpowiadania na ping. IP router znam. Zamiast przypuszczania, że to ma działać oczekuję że napiszesz że sprawdziłeś u siebie że ci to działa i podzielisz się tym jak to zrobiłeś.

 

Jestem przekonany na 99% (w przypadku że masz router od Orange), że ci nie będzie działać, nawet podpowiem ci stronkę gdzie możesz sprawdzić ping do swojego routera http://ping.eu/ping/


Mam tp-linka 8960N tam można sobie włączyć pingowanie, stronkę znam i z niej działa

W neostradzie  takie pingowanie działa kwestia routera.