Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie internetu (miedź)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Podłączenie internetu (miedź)

Cześć przymierzam się do zmiany internetu ale sytuacja nie jest zbyt prosta 🙂 Mianowicie kiedyś gdy podłączali TP moi dziadkowie się nie "załapali" i do tej pory tego kabla nie ma niestety. Najbliższy czarny słupek mam około 90 metrów od domu. Kabel idzie w ziemi i doprowadzony jest tylko do sąsiada, który jest od dom bliżej słupka. (ten mieszkający obok mnie również kabla nie ma) Dodatkowo jakoś 3 lata temu asfaltowali u mnie drogę co prawda zostawili po bokach gołą ziemię ale nadal trochę mnie to martwi, że teraz szansę na w miarę dobry nielimitowany internet poszły szybciej niż 70 milionów na wiadomo co 🙂 Ogólnie strona pokazuje mi, że dostępny jest u mnie internet do 80mbps teoretycznie. Słyszałem, że są też podłączenia powietrzne z instalacją elektryczną? Jak to wygląda? Mam powoli dosyć już tego LTE z ograniczonym pakietem...

19 ODPOW. 19

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25  skoro strona pokazuje że jest możliwość podłączenia neta u Ciebie to składaj zamówienie i tyle. Jeżeli chodzi o sposób podciągnięcia instalacji do Ciebie to jeżeli nie będzie możliwości podejścia drogą podziemną (poprzez kopanie) to mogą zrobić tzw. "podwieszkę" wykorzystując do tego istniejące słupy np. elektryczne. O możliwości podłączenia lub jej braku zadecydują technicy którzy przyjadą na miejsce po złożeniu zamówienia przez Ciebie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25 po złożonym zamówieniu przyjedzie technik i oceni możliwości techniczne podłączenia internetu. Jeśli będzie się dało, to podłączy, jeśli nie umowa nie zostanie zawarta.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Podłączenie internetu (miedź)

Okej a powiedzcie mi, te instalacje napowietrzne to faktycznie jest jakieś rozwiązanie czy orange raczej już nie idzie w takie rzeczy i w wielu przypadkach technik przyjeżdża i z automatu wystawia bmt? 🙂 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25  nadal są robione "podwieszki" na słupach, tylko tak jak pisaliśmy o wszystkim decyduje technik na miejscu. Złóż zamówienie i zobaczysz jak się sprawa potoczy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25jezeli siec u Ciebie jest doziemnie polozona to nikt nie bedzie wchodzil na slupy elektryczne. po slupach elektrycznych moga puscic o ile juz siec na nich wisi.
nawet jezeli jest podbudowa slupowa orange to ciezko mi w to uwierzyc aby przylacze wybudowali
nie masz co liczyc ze 90m przekopia od slupka.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Podłączenie internetu (miedź)

@PARANOJA  No to według ciebie nie mam co liczyć na internet po kablu i mam się bujać? Już sam nie wiem co mam myśleć o tym 🙂 Mam teraz LTE z prędkością nie jest aż tak źle ale ograniczenie danych jest najgorsze i liczyłem, że może po kablu coś da radę..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25 póki technik nie oceni możliwości, to możemy sobie gdybać. Obecnie Orange w miedź nie chce już inwestować, ale jeśli są porty wolne na centrali i w nie najgorszym stanie infrastruktura, to może będzie możliwość podłączenia.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25  jeżeli jesteś zdecydowany to złóż zamówienie i zobaczysz jak się sprawa potoczy (to nie boli, nie ma co się szczypać, najwyżej odpowiedź będzie negatywna).


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25wg mnie na 99% nie zrobia przylacza ale nie jest zle bo daje 1% nadziei 😋