Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/s


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/s

► W temacie doprecyzowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam. Po podłączeniu światłowodu przestał mi działać telewizor po wi fi. Prędkość na 4 telefonach i 2 laptopach maksymalnie 40mb/s. Pan z obsługi na swoim firmowym laptopie po kablu ma 300 a po wi fi 160mb/s. Co może być przyczyną takiej straty na moich urządzeniach? Orange w swoim filmiku informuje,że jeżeli sprzęt jest starszy to musi mieć co najmniej 70mb/s.

21 ODPOW. 21

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

Jakie masz karty sieciowe w urządzeniach?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

Laptop podobno obsługuje 100mb/s Telefony samsung powyżej 2016 roku. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

A próbowałeś podłączyć tylko pojedynczo urządzenia do wifi? Czy jest tak samo?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

Były różne kombinacje i tylko na laptopie Pana który montował światłowód  prędkości są właściwe. Nie wiem czy ma tak to zrobione aby jego parametry były podkręcone? Wiem ,że nie osiągnę 300mb/s ale mogło by chodzić chociaż na poziomie 70mb/s. I dlaczego przestał działeć telewizor po wi fi?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

A jaki standard jest? Bo jeśli 'n' to tyle może być. Na 'ac' będzie więcej.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

Jeśli masz w urządzeniach Wifi tylko 2.4Ghz i standard G to ciesz się że wyciskasz te 40Mbps 😉 Ze standardem N wyciągniesz więcej..nawet do 150...a na 5Ghz z AC to wielokrotnie więcej 😉 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

@Krzysztof-DLW Na 2,4GHz więcej jak okolice 40 Mbit/s nie wyciągniesz. Większa prędkość jest na 5GHz, ja na swoim iPhone uzyskuję około 150-200Mbit/s.

Takie jest Wi-Fi i tego nie przeskoczysz. Możesz zerknąć na mój test. W paśmie 2,4GHz działa wszystko, kucheni mikrofalowe, zdalnie sterowane modele, routery sąsiadów, chińskie transmitery audio-video itp. Prędkość zawsze należy sprawdzać dla połączenia przewodowego. 

Anonim

Nie dotyczy

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

@Krzysztof-DLW

 

Możesz dokupić kartę sieciową do laptopa o lepszych parametrach i będzie lepiej 🙂