Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Parametry linii i rwanie połączenia


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Parametry linii i rwanie połączenia

Cześć wszystkim,

 

od kilku dni męczę się z ustawianiem parametrów na nowym ruterze Archer VR900 żeby jakimś cudownym sposobem utrzymać połączenie z Internetem przy jak najlepszych parametrach połączenia, ale nie ważne jakie wprowadzę ustawienia ruter rwie połączenie. Czasem jest to kilka razy na 5 min, a czasem ciągle stoi rozłączony nie mogąc się połączyć.

Poniżej screen:

https://ifotos.pl/z/qsxense

Ustawione PPPoA, MTU ustawione na wartość 1468 po sprawdzeniu w CMD wartość pakietu 1440 + 28 nagłówki adresu IP i komunikatu ICMP, preferowany DNS 194.204.159.1 i alternatywa 194.204.152.34, SRA wyłączone, a Bit Swap włączony.

 

Obecnie jest Neostrada do 10MB/s.

 

Czy można prosić o ocenę łącza i konfiguracji?

 

Z góry dziękuję

8 ODPOW. 8

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Parametry linii i rwanie połączenia

@Guiness  Czy masz router od Orange ? Czy tam też występują rozłączenia? Parametry linii są dobre.

 

Proponuję podążać za tymi danymi.

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl

 

MTU ustawiłeś zdecydowanie za niskie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Parametry linii i rwanie połączenia

Mam FunBox'a 2.0 i występował ten sam problem + brak zasięgu w reszcie domu. Teraz zasięg mam, ale Internetu jak nie było tak nie ma... Router skonfigurowany zgodnie z informacjami właśnie z tej strony. MTU sprawdzałem w ten sposób: https://ifotos.pl/z/qsxeeax

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii i rwanie połączenia

@Guiness  Jak po PPPoA to 1500. Najpierw trzeba ustawić taką wartość, a potem sobie sprawdzać. 1472+28=1500  Na obrazku widać dużo błędów w ciągu 19 minut. Jeszcze stan linii od tego Archera.

Bez tytułu.pngBez tytułu.png


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Parametry linii i rwanie połączenia

Wróciłem do 1500 i w dalszym ciągu jest to samo... Przez jakiś czas po uruchomieniu router trzyma połączenie z takimi parametrami: speed.jpgA później rwie połączenie zupełnie i nie potrafi nawiązać ponownie, gdzie na stronie routera pojawia się info:

 

 


rozłączenie.jpg

gdzie, uprzedzając pytanie, po wprowadzeniu DNSów "na sztywno" właśnie z podanej strony, po rozłączeniu pojawia się ten sam komunikat...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Parametry linii i rwanie połączenia

@Guiness  Czy na Funbox 2.0 również zrywa? Jeżeli tam również zrywa, to jest to sprawa dla technika. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Parametry linii i rwanie połączenia

Tak jak napisałem wyżej- występowała ta sama sytuacja... Było o tyle lepiej, że przy FunBox'ie po zerwaniu połączenia łączył się jeszcze na nowo, a teraz po prostu stagnacja 😞

Edit: Po rozmowie ze sztuczną inteligencją na infolinii Orange, dostałem informację, że odnotowano problem na linii. Zgłoszenie zostało przyjęte, a naprawa powinna nastąpić przed godziną 10 w niedzielę- są dość precyzyjni <hmmm>


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Parametry linii i rwanie połączenia

Ok, pojawiła się informacja od Orange o usunięciu usterki i teraz Internet owszem działa, aleeee... Wygląda to tak, że łącząc się przez FunBox'a mam Internet po WiFi, natomiast łącząc się przez Archera mam Internet przez WiFi dopóki nie podlacze się przez Ethernet. W momencie kiedy zacznę korzystać z jakiegoś komputera połączonego za pomocą kabla zrywa połączenie... Wygląda to tak, że na stronie konfiguracyjnej routera pojawia się informacja: "Rozłączono", a systemowa ikonka połączenia wskazuje normalne połączenie i brak z nim problemów. Kiedy tylko odłączę Ethernet router na nowo nawiązuje połączenie i wszystko fajnie działa po WiFi. 

Próbowałem jeszcze wrócić do FunBox'a i tam podłączyć się przez Ethernet i o ile Internet działał wtedy po kablu zdecydowanie szybciej to nie jestem pewien czy na koniec też nie zerwało, bo musiałem wychodzić do pracy, a zauważyłem, że znowu nie dało się wczytać stron. 

Obecnie łańcuszek jest taki: linia -> rozdzielacz ADSL- telefon -> Archer -> porty Eth1-> switch Tp-link TL-SG1008, do którego podpięte jest kolejne 7 punktów i porty Eth2-Eth4 następne 2 punkty. Próbowałem też odłączyć wszystko i podłączyć się bezpośrednio laptopem pod port Ethernet w Archerze sprawdzając dwoma przewodami, ale występuje ten sam problem więc nie jest to raczej kwestia okablowania? Wszystkie połączenia wykonane kablem prostym w standardzie 568B.

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii i rwanie połączenia

@Guiness , tak na prędkości, ja bym za obrazkiem @Anonim a, podłączył checkboxem w Tp-linku, co od dostawcy i domyślnie na 1458 bodajże, skoro tak pisze. W panelu FB zobaczył stronę konfiguracyjną połączonych urządzeń. FunBoxy, jak zauważyłem, robią wiele zła przy większym obciążeniu urządzeń. Nie wygląda mi na kompatybilność z powodu ustawień i tu i tam. Resztę fachowcy od parametrów Ci, tak sądzę, doradzą. Czasem to trwa, więc im więcej na screenach pokażesz, tym szybciej ktoś połapie w czym może tkwić problem.