Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Sprobuję Ci wytłumaczyć jakoś łatwiej o co chodzi z tym SNR.

 

SNR przeważnie w orange wynosi ~6dB, bo tak ustawiają na centrali, wtedy linia spina się na max możliwą prędkość, by nie przekroczyła tej granicy SNR.

 

Problem jest w tym, że raz może Ci się spiąć tak, że będziesz mieć przykładowo 15Mb/s i 6 dB SNR, ale następnym razem może Ci się spiąć na 13Mb/s i SNR też będzie wynosił 6dB. I teraz najważniejsze, z czego to wynika?

 

SNR nie jest wartością stałą, zależy ono od warunków panujących na zewnąrz, jakości i stanie linii, nawet ruchu sieci, np. ile osob korzysta z internetu w danym rejonie. SNR może pływać podczas trwania synchronizacji, może Ci się zsynchronizaować na te 15Mb/s jak pisalem wyżej i byś miał wtedy te 6SNR, tylko że jak jakość połaczenia drastycznie spadnie, to i SNR Ci spadnie, przez to już nie będzie stabilnie i masz rozłączenia i sypie Ci błędami.

 

Taka linia jest do sprawdzenia przez techników lub potrzebne będzie ucięcie synchronizacji, byś miał zapas SNR na nagłe zakłócenia/spadki.

 

 

Łatwiej chyba tego nie da się wytłumaczyć. SNR 30dB to bzdura, chyba, ze ktoś chce mieć mniejszą synchro (a przez to niższą prędkość) przy super linii. ale za to o stabilność nie chce się martwić. Gdyby Orange konfigurowało 30dB SNR każdemu, to 90% społeczeństwa by nie miało prędkości żeby nie skłamać większej od 5Mb/s.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Bez tytułu.pngBez tytułuss.png

to jest jakas tragedia 😕 


Bez tytułuss.png
Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Bez tytułu6.pngBez tytułu7.png

Loss 0% pokazuje

Łącze się uspokoiło to jeszcze jeden obrazek

Bez tytułu9.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Ewidentnie masz jakiś problem u siebie. Jak zgłaszałeś i dalej nie naprawili, złóż reklamację, ona ma większą siłę przebicia. Internet przy 500-1000ms pingu jest nie do użytku, a o grach to już w ogóle mozna zapomnieć.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

hshdash.png

speed test puszczony podczas pobierania ADWcleanera na komputerze w pokoju obok - predkość pobierania wynosiła 20 kb/s ( o czym to świadczy ? ) 

 

Speed test był puszczony na innym komputerze ADW cleaner pobierał sie na innym komputerze.

 

witam kilka spostrzeżeń : czy to możliwe żeby podczas jakiegokolwiek użytkowania sieci na kompuetrze w pokoju obok otwieranie stron głównie etc ping skakał do 500-1500 czy to jest normalne ? 

 

 

nie wiem czy dobrze myślę ale poprostu jak dla mnie moja linia nie ma żadnego zapasu " mocy " 

 

automatycznie gdy coś robi się na komputerze obok prędkość wariuje ping tak samo

 

 

nigdy tego nie miałem - kiedyś mogłem korzystać z komputera telefonu i drugiego komputera praktycznie jednocześnie ale pingi i predkość była praktycznie nie zauważalnie mniejsza.

 

20 kb/s i żeby speed test praktycznie nie mógł się ruszyć ? to jakaś porażka i to jest pewne bo zdążyłem puścić pobieranie adw clenera wrócić do siebie do pokoju puścić test i wrócić a tam dalej pobierało.. 

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

@StiloA ten komputer  jak jest podłączony ? po kablu czy wifi ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

 wifi


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 0
  • 0

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

po kablu tez puszczałem test gdy obciążałem lekko drugi komputer i to tragedia jakby jeden całkowicie zabierał połaczenie drugiemu mimo ze to jedynie wczytywanie strony.. 

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie

Bez tytułu10.png

Jak to wygląda w routerze? Czy tylko komputery są podłączone do routera? Czy się łączą po DHCP?

Anonim

Nie dotyczy

Parametry linii. Dla czego zrywa połaczenie


Stilo napisał(-a):

 wifi


@StiloPoczytaj jak prawidłowo przeprowadzić test Internetu  https://www.orange.pl/omnibook/sprawdzenie-predkosci-internetu-stacjonarnego

 

Edit pokaz test z tego http://www.speedtest.net/pl/