Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

Złożyłem dziś dyspozycję rozwiązania umowy, która już jakiś czas temu przeszła na czas nieokreślony.

Nim zadzwoniłem na infolinię przeczytałem wszystko co jest na stronie Orange https://www.orange.pl/omnibook/rozwiazanie-umowy

Jest tam napisane:

  • rezygnacja z umowy, która uległa automatycznemu przedłużeniu na czas nieokreślony - obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia

A Pani na infolinii twierdzi, że nie może zrobić z miesięcznym okresem, tylko z pełnym okresem rozliczeniowym, co w obecnej sytuacji daje ponad 1,5 miesiąca

 

Ktoś z Was miał podobny przypadek, wie jak faktycznie sprawa się ma ?

 

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

@user6541 Z tego co wiem, to właśnie tak działa. Miesięczny okres wypowiedzenia, ale zgodny z okresem rozliczeniowym, czyli + te dni po upływie tego miesiąca, których brakuje do pełnego okresu bilingowego. Pani z infolinii podała prawdziwą odpowiedź

Powiedz jednak co wchodzi w skład pakietu, bo tu może być haczyk. Podobno powinno to obowiązywać zgodnie z regulaminem...bo spotkałem się i z takimi rozwiązaniami, że faktycznie było to 30 dni (podobno zależy to od terminu podpisania umowy, bo były zmiany w regulaminach)

Zapytaj na czacie z czego u Ciebie to wynika i daj znać


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

@user6541  według mnie powinno być tak jak na stronie, powinien obowiązywać Ciebie miesięczny okres wypowiedzenia (jesteś już przecież na bezterminówce). Przecież nie jest tam napisane że jest to zależne od okresu rozliczeniowego.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

@user6541 najczęściej konsultanci jako domyślną datę zakończenia umowy wstawiają koniec cyklu rozliczeniowego nie mniejszy jak 30 dni, czyli pewnie Twoim przypadku te 1,5 miesiąca. Faktycznie powinno być 30 dni od złożenia wypowiedzenia, z tym, że opłata za kolejny cykl rozliczeniowy jest naliczana pełna. Po rozwiązaniu umowy należy się upomnieć o korektę faktury za ostatnie dwa tygodnie i poprosić o zwrot nadpłaty.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

@agat13 Ogólnie to nie moja umowa, tylko ogarniam to znajomemu, bo mnie prosił.

Jest tam internet stacjonarny na miedzi 10 Mb/s, tv ale w opcji sat od canal+ z jakimś starym dekoderem UHD88, tel voip i tel abo sama karta SIM - wszystko w pakiecie Love.

Mój Orange twierdzi, że data umowy to marzec 2014 ale to nie możliwe bo ta umowa skończyła się jakoś we wrześniu 2021.

 

@ketrasaArtur Dzięki za info, w takim razie zostawiam tak jak jest, więcej kombinacji by było niż to warte.

 

@slav72 No właśnie nic nie wspominają o okresie rozliczeniowym w przypadku umowy już bezterminowej, ale co poradzisz jak nie chcą inaczej przyjąć wypowiedzenia, Pani powiedziała, że mogę złożyć reklamację.

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

Tak bywa, że system mógł z marszu podstawić błędną datę. Przy umowie na czas nieokreślony to miesiąc od daty złożenia. Jak piszesz można reklamować. Opłaty z góry naliczą do końca okresu rozliczeniowego. Korekta zostanie wystawiona tego dnia jakby zaczynał się następny cykl. Wtedy wniosek o zwrot na konto lub przekaz (można też przekazać na poczet innej osoby o Orange). 

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

Można miesięczne wypowiedzenie zrobić, ale trzeba się trzymać ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego, inaczej będzie wypowiedzenie wydłużone o te dni @user6541  😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

O ile mnie pamięć nie myli to jakoś w zeszłym roku też był taki temat i ten sam problem...tylko nie pamiętam jak to się zakończyło 🤔

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

@Anonim Nie zgodzę się. Jak ma umowę na czas nieokreślony i składa 25.05 to 25.05 umowa będzie rozwiązana. Tu nie ma co celować w daty cyklu roszczeniowego. 

Anonim

Nie dotyczy

Pakiet Orange Love - wypowiedzenie umowy

@Anonim nie mówię że nie, ale bywa z tym różnie. 

Przenosilem znajomej numer stacjonarny do Play i przeniesienie było 15.04, jednak operator dawca dorzucił 4 dni, tyle było do końca okresu rozliczeniowego, też bezterminowo było😄