Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Gwoli ścisłości, @Anonim:

Sorry, za offtopic. W temacie połączeń międzyoperatorskich pracujemy nad ich poprawieniem, ale rzeczywiście to nie jest kwestia zmiany jakichś ustawień tylko przebudowania całego procesu i umów między operatorami, więc nie ma szybkiego rozwiązania 😞


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Acha, to ja podziękuję za taki internet. Poprawa może nastąpić za pół roku, za rok...albo nigdy.

Wracam do UPC jak najszybciej sie da, pomimo iż tez na nich narzekałem, ale to nic w porównaniu do Orange.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

@Astral dzięki za info. Zobaczę co jest grane. Masz więcej takich przypadków?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

😞 @Astral, a jak problem z tymi serwerami odbija na Twoim korzystaniu z internetu na co dzień? Czy potrzebujesz łączyć się z tymi konkretnie? Opiszesz mi jak to w praktyce wygląda?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

W praktyce wygląda to tak

https://www.youtube.com/watch?v=nK4eMRBGU_s

100 KB/sec (predkosc widoczna na dolnym pasku)

Serwer ma przeustowośc 1.55Gbit/sec, a w momeńcie kiedy się łączyłem był obciążony w w niecałych 10%. Pomijajac zakres godzin kiedy łącze źle działa pobieram z niego pełną parą 300mbitów.

 

Łącze sie z serwerem ftp, który niestety ale z łączem działa tragicznie w godzinach od 12 do 2:00 rano

Takich stron jest więcej. Niestety aby pobrac plik, który mnie interesuje jestem zmuszony jak za zamierzchłych czasów czekać aż łącze zacznie normalnie działać. Wiadomo, że "po nocy" niewiele osób siedzi, a w ciągu dnia jest sie w pracy. Wiec jak poludniu chce sobie cos pobrać to moge o tym zapomnieć. Predkosc naprawde nie musi byc nie wiadomo jak szybka, ale 70KB/sec jest nie do zaakceptowania.

Niestety ale czesto jest tak, że alternatywy nie mam i nie moge sie połączyć z innym ftpem

 

Wyniki speedtest.net pokrywaja sie z tym co pokazuje ftp.

Jak na www spowalnia dana lokalizacja (Bergen/Norwegia), to samo dzieje sie z serwerem ftp.

Sprawdzcie sobie dla przykladu (kolejnego)  tą lokalizacje teraz i rano przed poludniem.

bergen.jpg

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Anonim

Nie dotyczy

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie


Artur napisał(-a):

Gwoli ścisłości, @vdsl2:

Sorry, za offtopic. W temacie połączeń międzyoperatorskich pracujemy nad ich poprawieniem, ale rzeczywiście to nie jest kwestia zmiany jakichś ustawień tylko przebudowania całego procesu i umów między operatorami, więc nie ma szybkiego rozwiązania 😞


@ArturCałe szczęście dla jednej aplikacji na Smart TV gdzie wykupiłem,abonament to spieram się mobilnym internetem z innej sieci bo Orange negocjuje warunki miedzyoperatorskie i twierdzi ze to wina firny Samsung.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

I jak tam idzie poprawa Administratorzy ? Remi, Artur, co przez ostatni miesiąc się zmieniło ? Poproszę o konkrety.

Poprawiacie coś czy dalej psujecie ?

Bo dziś do sporej listy "spowalnianych" serwerów dołączyły kolejne dwa z których korzystam.

Wczoraj wieczorem 40MB/sec, dziś 55kb/sec. BRAWO ORANGE!

Anonim

Nie dotyczy

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

@AstralNic się nie zmienia, w Orange zobacz, jak zmienia się internet mobilnyhttp://www.speedtest.pl/ranking_isp/5/ranking_mobilnych_dostawcow_internetu_w_polsce 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

A co mnie obchodzą mobilni dostawcy internetu. Ja mam po kablu...