Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange swiatlowod


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18697
  • 53549
  • 733

Orange swiatlowod

Mogą być również za NAT-em, wtedy nie będą widoczne na zewnątrz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5606
  • 22757
  • 189

Orange swiatlowod


@citypark121napisał(-a)

Dzien dobry,

chcialbym sie dowiedziec czy w przypadku swiatlowodu z orange-a otrzymuje sie publiczny adres ip (mowa wylacznie o kliencie indywidualnym),

Tak, publiczny.

 


nastepnie czy nadal jest mozliwosc otrzymania zewnetrzengo terminala ONT zeby moc korzystac ze swojego router-a,

Istnieje taka możliwość, trzeba to zgłosić przed montażem usługi. Mimo posiadania swojego rutera, wynajem rutera "Funbox" jest obowiązkowy dla klientów indywidualnych. Konfiguracja IP TV na własnym ruterze wymaga nieco zabawy, ponieważ niniejsze forum jest jedynym źródłem wsparcia w zakresie (tajnej) konfiguracji tejże. Jeśli IP TV Cie nie interesuje (albo czujesz się wystarczająco kompetentny żeby sobie z tym poradzić), to oczywiście bez znaczenia.

 


czy firma orange planuje w przyszlosci podwyzszenie predkosci wysylania np 1gbit/0.5 gbit juz by fajnie wygladalo, choc lacze symetryczne bylo by jest lepsze...

Pojęcia nie mam. Większość NO to klienci, ewentualne "przecieki" informacji od Operatora trzeba traktować z przymrużeniem oka.

 


i czy hipotetycznie konfiguracja zewnetrzny ONT + wlasny router jest w stanie zadzialac z predkoscia 1gbit/0.3 gbit...

Czemu hipotetyczna? Oczywiście że takie konfiguracje działają.

 


i jak wyglada sprawa z routingiem, czy moze cos w tej kwestii sie zmienilo czy np nadal mozna doswiadczyc trase jak za dobrych lat 90 gdzie laczac sie z gdanska do poznania moze to przechodzic przez polwysep skandynawski....

Cóż, "sprawa z routingiem" jest kompletnie dla mnie niezauważalna. Wszystko hula aż miło, pakiety latają że ino świszczy. Tak jak już inni pisali, idealnie może nie jest, ale jakoś specjalnie narzekać nie ma na co. Chodzi Ci o jakiś konkretny serwis/grę/serwer? Możemy sprawdzić aktualne trasy...

 


i czy infolinia np do zglaszania usterki, problemom ,remklamacji jest nadal platna?


Infolinia telefoniczna jest co prawda płatna, ale jeśli zgłoszenie dotyczy pozytywnie rozpatrzonej reklamacji to koszt jest zwracany. Ponadto dość wygodną formą kontaktu jest czat z poziomu indywidualnego portalu Mój Orange. Tam na początek zgłasza się co prawda bot MAX (do którego inteligencji nie idzie się przyzwyczaić), ale dość łatwo, w godzinach pracy, można dobić się do żywego konsultanta. Często bywa on też kompetentny.