Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Poinformowano mnie, że nie ma możliwości podłączenia mojego domu do Neostrady, cytuję "ze wzgl. na długość łącza", choć linia telefoniczna jest obok i telefon mogą mi podłączyć. Nie jestem także w zasięgu internetu LTE, ani jakiegokolwiek innego (brak zasięgu komórkowego w ogóle). Nie mam także zasięgu T-Mobile, Plusa, Cyfrowego Polsatu... Aero muszę jeszcze sprawdzić, bo ponoć mają gdzieś w pobliżu nadajnik (ale tylko UMTS). Czy to już koniec? Nie ma już żadnych możliwości? Najbliższy nadajnik LTE to NetWorkS! oddalony o 14 km, ale nie wiem czy jako abonent Orange mogę z nigo korzystać. Nie jestem też pewien czy antena w ogóle go złapie (najmocniejsza jaką znalazłem to dualna 15 dBi), po drodze prawie same lasy. Niby w Polsce jest tak fajnie z Internetem, a jednak nie jest...

24 ODPOW. 24

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Zainteresuj swój samorząd, zgłoś do UKE "białą plamę"...

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Jak Aero ma zasięg to masz i zasięg Plusa i Cyfrowego Polsatu. Jako abonent Orange możesz skorzystać z LTE z nadajnika NetWorkS!. To jest tylko spółka, która polega na współdzieleniu masztów i sprzętu. Jeśli na tym nadajniku jest LTE800 to powinieneś je złapać z anteną zewnętrzną w miarę wysoko. Musi to być kierunkowa antena panelowa.

 

A co do neostrady i zbyt długiego łącza to nie chodzi o to, że kabel jest za daleko tylko zapewnie jest zbyt długi żebyś miał jakąkolwiek użyteczną prędkość. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Otrzymałem odpowiedź z Cyfrowego Polsatu, że nie ma szans na LTE. Nadajnik Aero rzeczywiście jest (UMTS900) blisko (1,5 km), ale mapa zasięgu HSDPA+ stronie Aero nie obejmuje (nie uwzględnia) tego nadajnika - wysłałem w tej sprawie zapytanie do Aero. Mogę spróbować z NetWorkS! (LTE1800), czywiście antena panelowa dualna 15 dBi i jak najwyżej, ale nie mam przekonania czy to się uda...


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Nie ma na tym nadajniku LTE800? Jeśli to stacja w mieście to dostanie LTE800, ale kiedy to trzeba pytać BOK. Zależnie od właściciela stacji czy to Orange czy T-mobile trzeba pytać odpowiedniego BOK.

Znajdź nadajnik na mapa.btsearch.pl i podrzuć link. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Nie ma, to jest wieś. Tylko LTE1800, ale ponad 14 km. Nie mam nawet zasięgu komórkowego, chyba że godzinę będę łaził po całej wsi licząc na łut szczęścia.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

A spróbuj wejść w najwyższe miejsce domu i tam spróbować złapać zasięg. Jak się uda to antena powinna złapać zasięg przynajmniej UMTS900.
Edytowałem post wyżej, ale chyba za późno - podrzuć link z mapa.btsearch.pl z lokalizacją tego nadajnika. 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=&center=52.580812%2C23.46072...

 

Nadajnik w Starzynie, a moja miejscowość to 17-204 Wojnówka. Na razie nie mogę nic sprawdzić, bo przebywam na drugim końcu Polski, a przeprowadzkę dopiero planuję.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Na nadajnik komórkowy nie licz prędko. Nadajnik pewnie działa jeszcze na minimalnej mocy. Białoruś nie pozwala zakłócać swojej przestrzeni radiowej. A postawienie nadajnika bliżej by sygnał na leciał na Białoruś może być trudne przy obecnych regulacjach prawnych...

Sugerowałbym na stronie http://uke.gov.pl/wyszukiwarka/ wpisać swój adres, potem kliknąć na mapie "zgłoś adres i popyt".

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Ciekawe ile bym wycisnął na tym UMTS900 od Aero2 oraz UMTS2100 od T-Mobile lub Orange...