Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange a infrastruktura Inea


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange a infrastruktura Inea

Witam,

 

jak mogę dowiedzieć się, czy Orange zamierza dzierżawić infrastrukturę światłowodową kładzioną właśnie przez Inea na mojej ulicy. Wg Inea koniec budowy to listopad tego roku. Zależy mi na światłowodzie, a mam umowę na internet z Orange do końca 2020 r.

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange a infrastruktura Inea

Niestety takie informacje nie są udostępniane.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Orange a infrastruktura Inea

To są prywatne  informację operatorów ale wątpię by Orange wynajmowało czyjąś infrastrukturę skoro ma swoją  .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange a infrastruktura Inea

Akurat w Wielkopolsce korzysta z Inei. Tylko nawet jeśli umowa zawiera konkretne punkty adresowe, to nikt to oficjalnie nie poda. To jest czyn nieuczciwej konkurencji i parę milionów kary. Ew jeśli adres jest w adresach do POPC, to są duże szanse.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange a infrastruktura Inea

W tej części mojej miejscowości Orange nie ma swojego światłowodu, na mojej ulicy jest tylko miedź i Neostrada do 10Mb. W Poznaniu (i nie tylko) Orange podpisał umowę z Inea na dzierżawę ich łącz, więc to nie jest jakaś niestandardowa procedura, jeśli im się to będzie opłacało w danej lokalizacji, Chodziło mi bardziej o to, z jakim wyprzedzeniem i kto w Orange może mi udzielić takich informacji.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Orange a infrastruktura Inea

a spoko nie chciałem w błąd wprowadzać nie wiedziałem że korzysta z innej konkurencji 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange a infrastruktura Inea

Na ok 2-3 miesiące wcześniej info będzie dostępne na wszystkie sposoby: infolinia, czat, salon.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Orange a infrastruktura Inea


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange a infrastruktura Inea

Nie do końca, 2-3 miesiące przed udostępnianiem adresu przez Orange.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Orange a infrastruktura Inea

Witam, Orange nie dzierżawi infrastruktury tylko dostaje adresy POPC od Inei na bieżąco gdzie zostało w danej chwili uruchomione. Ale co koniec budowy czego? Jeśli u Ciebie w danej miejscowości dopiero zaczęli kopać światłowód i jeszcze zależy jaki to jest etap: 1 etap - podłączenie budynków aż do instytucji publicznej (szkoła, ośrodek kultury itp.) i podłączenie głównego światłowodu Inei do centrali, 2 etap - reszta miejscowości. Na pierwszym etapie trwa 9 miesięcy do odbioru od rozpoczęcia założenia światłowodu (pierwszy dzień pracy ekipy) + maksymalnie miesiąc na uruchomienie usługi. A w drugim etapie 4-5 miesięcy do odbioru i tak samo plus miesiąc na uruchomienie usługi. Przykładowo u mnie odbiór całej infrastruktury z drugiego etapu był 15 maja, a uruchomienie usługi 5 czerwca. Mam dostęp do pliku gdzie są podane adresy wraz datą odbioru instalacji . Nawet jest link do specjalnej strony tylko trzeba dobrze szukać. Emotikon: Szczęśliwy

 

plik inea.PNG