Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

Witam,

 

Na FunBox 2.0 mam rozdzielone pasmo WiFi 2.4GHz i 5GHz.

Problem polega na tym, że gdy jestem podłączony do sieci 5GHz i włączę dekoder to internet przestaje działać. Gdy wyłączę dekoder internet powraca.

Na 2.4GHz wszystko działa OK. Mogę jednocześnie korzystać z internetu oraz oglądać TV.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

Gdzie problem i jakie rozwiązanie?

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@ketrasaArtur - Dzięki 🙂

Mój problem jednak nie tyczy się samego dekodera. Ten jest podłączony kablem i działa sobie.

Problem jest z podłączeniem innych urządzeń w momencie, gdy dekoder jest aktywny i ktoś ogląda telewizję.

Gdy z rozdzielonego pasma wybiorę sieć 2.4GHz to nie ma problemu, łączę się z FunBoxem i internet śmiga.

Jednak, przy wyborze sieci 5GHz nie łączy się wcale. Wywala błąd autentykacji, błędne hasło i pupa 😕 Ale.. gdy wyłączę dekoder.. 5GHz powstaje jak Fenix, łączy się bez problemów i działa.

Problem powstał około tygodnia temu.. nagle. Wcześniej nie było takich problemów.

Chyba nie obejdę się bez telefonu do Supportu, bo szukałem podobnego problemu na sieci i nie znalazłem.

Widocznie jestem The Chosen One 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@BartekF przywracałeś router do ostawień fabrycznych? Może pojawiła się wada oprogramowania w dekoderze i trzeba będzie go wymienić w salonie.

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@BartekF  ja bym zgłoszenie zrobił na FunBox i dekoder, oba sprzęty wymienił, bo któryś ma usterkę i bez diagnostyki nie dojdziesz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@Anonim @ketrasaArtur 

Ustawienia fabryczne niestety problemu nie rozwiązały.

Cały czas nie mogę się połączyć z siecią 5GHz w momencie, gdy dekoder jest włączony i oglądana jest telewizja. Gdy jest w StandBy'u wszystko jest OK.

Dziwi mnie ten fakt, ponieważ dekoder jest po kablu, a co ma kabel do WiFi?

Nagrałem nawet film z tej przypadłości w razie gdyby ktoś chciał mi coś zarzucić 🙂

Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie 🙂

Dzwonię do wsparcia.

Anonim

Nie dotyczy

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@BartekF  istnieje opcja że jakieś urządzenie blokuje sieć, często tak jest jak karta sieciowa w komputerze ma usterkę, ja bym najpierw podmienił urządzenia od Orange, jak problem będzie nadal, to szukał winowajcy we własnym sprzęcie 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@BartekF wymień router i dekoder w salonie Orange jak sugeruje @Anonim, a następnie ponownie sprawdź działanie sieci po wymianie urządzeń.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 15
  • 0

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@ketrasaArtur @Anonim 

Załatwione (mam nadzieję). Czekam na technika. Ma przyjechać z nowymi urządzeniami i będziemy sprawdzać 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange FunBox 2.0 + IPTV = Problem z internetem 5Ghz

@BartekF daj znać, jaki będzie ostateczny finał.