Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Witaj.

Musisz być uparty i nie dopuścić do tego ,żeby podłączyli się do obecnej instalacji kablowej.Jako ,że chciałem mieć internet od razu technik nawet nie bawił się w wiercenie dwóch dziur w ścianach i podłączył Mnie do kabla kat.5e w peszlu.Jako ,że ja w tej chwili jestem prawie pół roku po przedłużeniu nowej umowy nie wnoszę żadnych zmian ale gdy tylko moja umowa się zakończy skorzystam z obecnego "peszla" do przeprowadzenia kabla światłowodowego bez wiercenia w ścianie.

Jak widać na tym filmiku w ten sposób doprowadzają kabel światłowodowy na przeciwko Twojego komputera ale tylko wtedy gdy jesteś do końca uparty i nie zgadzasz się do tego by przyłączyli Cię do istniejącej instalacji bo jak Technik zobaczy ,że tak można to z pewnością będzie chciał mieć ułatwione zadanie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@KamilGDY Zdrowy rozsądek - to jest najlepszy dopuszczalny promień gięcia 😉 Nikt nie bawi się w miarkę, tylko zagina go na oko. Nie może być to w żadnym wypadku 90 stopni. Światłowody w tylu osłonach nie są też tak wrażliwe na złamanie, jeżeli robi się to z głową. Przy zbyt mocnym zgięciu rośnie tłumienie i sygnał maleje.

 

@Gatts 90% instalacji światłowodowych kończy się zamontowaniem gniazda optycznego tam, gdzie życzy sobie tego klient. Nie strasz 😉 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@BORAX

Chodzi o to ,że w moim miejscy zamieszkania jest jeszcze 5osób ,które korzystają z usług Orange i gdy pytam się ich czy interesowali się światłowodem dostarczonym bezpośrednio do mieszkania nawet nie wiedzieli o co mi chodzi więc podłączyli ich do istniejącej instalacji.

Na pokaz filmu Orange doprowadza światłowód bezpośrednio do mieszkania a ja byłem jedyną osobą ,która chciała taki światłowód doprowadzony do gniazda.

Gdy dostajesz odpowiedź ,że w takim razie nie da się dzisiaj dokonać połączenia i Orange skontaktuje się ze Mną w celu umówienia kolejnej wizyty zwłaszcza ,że za pół godziny technik musi być w kolejnym mieszkaniu więc może się nie wyrobić z terminem to najlepiej przez umawianiem wizyty z technikiem oznajmić ,że nie zgadzasz się na podłączenie do istniejącej instalacji tylko chcesz mieć światłowód doprowadzony bezpośrednio do mieszkania.

Więc te 90% to nie wiem skąd są dane dostępne bo myślę ,że w starych blokowiskach nie ma możliwości i doprowadzają bezpośrednio światłowód a tam gdzie jest prosto i widzą ,że można wykorzystać bez problemu pełne pasmo korzystają z szybszego-łatwiejszego dla nich(Orange) rozwiązania.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

W większości lokalizacji nie ma wyboru w jakiej technologii Cię podłączą.
Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Już nie długo będę miał dostęp do światłowodu i czytając te posty wychodzi na to że mogę nie mieć w mieszkaniu światłowodu tylko skrętkę? a jak ma się do tego FunBox 3 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

To zależy od lokalizacji.
Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@AnonimWpisz sobie zapytanie w Google jak to wygląda FTTH a FTTB 

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

No się się troszkę załamałem 😞 myślałem że jak światłowód to światłowód aż do mieszkania  


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Jak robią coś na klatce, to FTTB nie będzie. Są różne opcje. Popytaj się ludzi co kładą.
Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@AnonimA ONT plus Funbox 2.0 jest też podłączony skrętka tylko Funbox 3.0 na wbudowany ONT