Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 15
  • 52
  • 1

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Dzień dobry 😀

 

Pytanie mam, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. W salonie Orange też nie potrafią mi odpowiedzieć.

Zacznę od tego, że rodzice mają dwa mieszkania. Główne na Śląsku, w którym przebywają od października do czerwca, dodatkowe na wsi w województwie Lubuskim. W obu lokalizacjach mają dostęp do światłowodu. Pytanie moje jest takie: czy jest możliwość zamówienia usługi Orange Światłowód z TV i w zależności od miejsca pobytu wpinać się z FunBoxem tam, gdzie się mieszka?

Jeśli tak, czy to wiąże się z dodatkowymi kosztami, czy trzeba jakieś warunki spełnić?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

21 ODPOW. 21

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18424
  • 52676
  • 710

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

@rychtar1 nie ma możliwości, aby między lokalizacjami przenosić sobie urządzenia. Umowę na internet podpisuje się tylko dla danej lokalizacji. Też do danej lokalizacji przypisuje się dzierżawione urządzenia. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach


@rychtar1napisał(-a)

czy to wiąże się z dodatkowymi kosztami, czy trzeba jakieś warunki spełnić?

 


dodatkowy koszt, to utrzymywanie nieużywanej usługi pod nieobecność w lokalu. Niech więc  rodzice zamówią sobie usługę w obu miejscach i cieszą się komfortem z tego wynikającym. Wystarczy przeliczyć. Ewentualnie można do lokalizacji wiejskiej brać umowę bezterminową i kończyć ją na zimę - ale to zbyt ryzykowne, bo wznowienie za którymś razem może się nie udać, albo natrafić na dziwne przeszkody. Do TV niech sobie wezmą pakiet podstawowy, a rozszerzenie oferty niech sobie pokryją usługami streamingowymi, które nie są tak bardzo (Netflix?) uwiązane do miejsca. Do ich oglądania na telewizorze salonowym mogą sobie dokupić urządzenie Chromecast. Kto wie, może nawet opcja TV od Orange nie jest potrzebna? Canal+ online może być dobrym wyborem (a może nawet Canal+ z dekoderem wożonym z miejsca na miejsce też?). Zależy, co chcą oglądać. Są tu koledzy bardziej doświadczeni w korzystaniu z oferty TV bez Orange TV i zapewne pomogą zoptymalizować taki zestaw usług.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12987
  • 53316
  • 619

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

@rychtar1  samo działanie usługi jest przypisane ściśle do lokalu i adresu. W obu lokalizacjach każda z usług będzie miała swój własny router i dekoder przypisany dokładnie do tej lokalizacji. Przenoszenie pomiędzy nimi jest więc bez sensu i nie ma takiej potrzeby. 

W obu też trzeba płacić abonament cały rok, bo nie ma takiej usługi jak okresowe wyłączanie i aktywacja na żądanie. Płacisz i używasz. Lub nie, wedle woli.

Po dłuższej przerwie w odbiorze IPTV należy pamiętać o aktualizacji urawnień dekodera, co wiąże się z dłuższym czasem pierwszego uruchomienia. 

Reasumując: dwie lokalizację, dwie różne usługi z różnym sprzętem 

Nie ma usług na światłowodzie mobilnych terytorialnie 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2390
  • 9898
  • 85

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Cześć @rychtar1 

jeśli chodzi o przeniesienie usług pomiędzy lokalizacjami to nie ma takiej opcji. Umowa jest podpisywana pod konkretny adres i usługi, dzierżawiony sprzęt działają pod tym adresem.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

@rychtar1 najprostsze rozwiązanie to komórka z dużym limitem GB dla netu. Natomiast TV to wystarczy najprostszy dekoder i antena. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 124
  • 621
  • 2

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Ja widzę tutaj dwie opcje. Na jednym adresie zamawiasz internet z tv  wraz z dekoderem 4k stream, na drugim sam internet. Według mnie ten dekoder zadziała z każdym funboxem, więc przy wyjeździe po prostu rodzice zabierają sam dekoder ze sobą. 

Druga opcja to zgłoszenie przeniesienia usługi na inny adres za każdym razem jak rodzice mają wyjechac. Wychodzą 2 zmiany w roku. W tej chwili chyba takie przeniesienie jest płatne, ale kiedyś sam to robiłem tylko w dobie jak to było darmowe. Jest pewne ryzyko, co też mi się zdażylo że jak coś nie pyknie to zostajesz bez neta na niewiadomo jak długo.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Możesz zlecać przeniesienie usług pomiędzy adresami - koszt przeniesienia usługi na nowy adres to 99 zł. Będzie się to wiązało każdorazowo z interwencją technika. Należy zgłaszać taki fakt około 2-3 tygodnie wcześniej, ponieważ traktowane to jest jakoby nowa instalacja wymagająca wizyty technika. Oczywiście w tych lokalizacjach muszą być pozytywne warunki techniczne.

 

https://www.orange.pl/omnibook/zmiana-adresu-instalacji-uslugi-stacjonarnej#

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12987
  • 53316
  • 619

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach

Pomysł może i dobry, tylko raz na pół roku trzeba instalować wszystko od nowa i zdawać stare...Poza tym, jaką umowę zawrzeć? Bezterminową-droższą? Może trzeba ocenić czy tyle zamieszania się opłaci...Za którymś razem nie zwolnią się zasoby i...będzie brak możliwości technicznych w którymś miejscu...

Warto przemyśleć


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2023
  • 5472
  • 184

Orange Światłowód - dostęp do jednej usługi w dwóch lokalizacjach


@agat13napisał(-a)

Pomysł może i dobry, tylko raz na pół roku trzeba instalować wszystko od nowa i zdawać stare...Poza tym, jaką umowę zawrzeć? Bezterminową-droższą? Może trzeba ocenić czy tyle zamieszania się opłaci...Za którymś razem nie zwolnią się zasoby i...będzie brak możliwości technicznych w którymś miejscu...

Warto przemyśleć


Przy zmianie instalacji usługi urządzenia zostają te same, trzeba zabrać na na nowy adres. Zmiana miejsca instalacji nie ingeruje w umowę, czyli nie zmienia się jej czas ani cena.