Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

ja bez wiercenia dostałem się z piwnicy na parter. Białym zwykłym patchcordem 40m 3mm, klejonym ciepłym klejem. W piwnicy i na schodach - górą, winklami przy suficie, przy drzwiach po framudze w dół, pod drzwiami "przecisk" po stronie zawiasów (starczyło prześwitu), dalej, na salonach, po listwie przypodłogowej. Białego patchcordu nie widać tak bardzo na białych ścianach. Gdyby zastosować ten "niewidzialny" byłoby jeszcze lepiej, no i prześwit pod drzwiami mógłby być jeszcze mniejszy. Mam zresztą w planach poprowadzenie drugiej trasy, z ciasnymi prześwitami po drodze i przygotowany do tego celu "niewidzialny" patchcord.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Wszystko teoretycznie można ale pytanie kiedy Ci to ktoś przytrzaśnie albo zahaczy i wyrwie. W każdym domu też jest inna sytuacja i trzeba to rozpatrywać indywidualnie. 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

... zahaczyć i wyrwać można zewsząd, teoretycznie.

Poprowadzone jest tak, aby nie było podatne na zahaczenia i wyrwania i trwa tak już ponad 2 lata. A uniknąłem rujnowania chałupy wierceniem, przekuwaniem, czy też eksponowania kabla eth, o estetyce wątpliwej.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Nie wiem jak wygląda Twój dom :D, jakie są ściany i dystans między FB 3 a urządzeniami na wifi ale u mnie problem z zasięgiem rozwiązałem samą wymianą FB 3 na FB 6 (bezpłatnie przy aneksowaniu umowy), do tego jeszcze dodatkowy rabat 5zł za aneks przez aplikacje mój orange
Obecną umowę mam do czerwca 2023 i chyba przejdę na czas nieokreślony ze względu na klauzulę inflacyjną w nowych umowach,


__________________

*Post poddany edycji - moderator Wojciech.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


@_Artek_napisał(-a)

chyba przejdę na czas nieokreślony ze względu na klauzulę inflacyjną w nowych umowach


dlaczego sądzisz, że umowa na czas nieokreślony uratuje Cię przed inflacją?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


@_Artek_napisał(-a)

Wymarzonym scenariuszem byłby magentowy światłowód


dlaczego?

 

--

Moderację proszę o niescalanie moich dwóch ostatnich wpisów, ponieważ ich rozdzielenie jest celowe


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


@_Artek_napisał(-a)

Wymarzonym scenariuszem byłby magentowy światłowód ale obawiam się że w mojej lokalizacji orange bardzo skutecznie go blokuje.  
 


A wiesz że oni praktycznie nie posiadają własnej sieci do klientów tylko korzystają z kabli innych operatorów? Coś się stanie na linii to cała procedura trwa dwa razy dłużej bo następuje odbijanie piłeczki pomiędzy telekomami na zasadzie "u nas jest ok dzwoń pan do tych drugich".


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

W mojej lokalizacji orange też dzierżawi łącze od lokalnego dostawcy światłowodu i jak mam problem to pisze do orange a nie do lokalnego operatora (wiem bo poza modemem mam jeszcze kostkę ont której jedynym zadaniem jest oszukanie funbox 6 że światłowód jest pomarańczowy). 

Co do klauzuli inflacyjnej to na umowie bezterminowej rachunek mi wzrośnie o 10zł bez klauzuli a jak podpiszę nową umowę to orange będzie mogło podnieść mi rachunek "o ile chce" nie pozostawiając mi możliwości rozwiązania umowy bez zapłacenia kary umownej....
Rozumiem uzasadnienie zastosowania klauzuli inflacyjnej jednak wypacza ona "sens" podpisywania długoterminowych umów z operatorami, bo dla mnie podpisanie takiej umowy było gwarancją że cena za wybraną usługę nie wzrośnie a teraz czego będzie gwarancją?:D


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT


@_Artek_napisał(-a)

Co do klauzuli inflacyjnej to na umowie bezterminowej rachunek mi wzrośnie o 10zł bez klauzuli a jak podpiszę nową umowę to orange będzie mogło podnieść mi rachunek "o ile chce" nie pozostawiając mi możliwości rozwiązania umowy bez zapłacenia kary umownej....


umowę bezterminową będzie mogło rozwiązać w każdej chwili i zaproponować nową "za ile chce".


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

[Orange Światłowód] Przedłużenie umowy - Funbox 3.0 a ONT

Czemu miałby to robić skoro na stronie jeszcze niedawno można było wykupić internet światłowodowy na umowie bezterminowej? (nie wiem jak jest teraz bo dawno tam nie zaglądałem)