Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 15, Komentator
  • 16
  • 8
  • 0

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

[ Edytowane ]

Witajcie,

Niedawno w salonie Orange otrzymałem ofertę światłowodu 1GB/S z telewizją i multiroom. W zestaw wchodzi FunBox 3.0 i 2 dekodery Samsung ICU 100. Zostałem poinformowany, że w routerze bardzo słaby jest zasięg sieci WIFI. W takim razie mam kilka pytań:

1. Czy jest możliwość, aby technik zainstalował gniazdo ONT aby móc podłączyć router innej marki?

2. Czy przy innym routerze możliwe będzie korzystanie z dekoderów Samsung ICU 100?

3. Jaka jest zazwyczaj osiągana prędkość tego internetu przez kabel i przez Wi-Fi? ( najlepiej zrzut ekranu speed test)

4. Czy ten internet dobrze sprawuje się w transmitowaniu na żywo i grach online?

5. Czy prędkość internetu spada, gdy w tym samym czasie oglądamy telewizję?

6. Czy można i w jaki sposób na internecie Orange zastosować NAT 1?

Dzięki za pomoc!

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

Rozwiązanie:
Poziom 30, Ekspert
  • 1671
  • 1600
  • 95

[ Edytowane ]

@Filip_PL  Zasięg Wi-Fi routera zależy od mieszkania w którym pracuje. Ja na mieszkaniu 60m2(router centralnie) nie mam najmniejszego problemu.

1.Tak, jest możliwość dostarczenia urządzenia ONT.

2. Nie, chyba że posiadasz wiedzę i dosyć drogi sprzęt aby to wszystko skonfigurować.

3. Przez kabel około 940 Mbit/s. Jest to fizyczna granica portu 1000BASE-T. Po Wi-Fi zapraszam do mojego testu -> 

4. W grach online opinie są różne(poczytaj forum), jeżeli chodzi o transmisję to mi do YT leci pełnym łączem - 100 Mbit/s przy przesyłaniu filmów. Przy transmisji też nie miałem problemów.

5. Nie, ponieważ modem komunikuje się z urządzeniem nadrzędnym z prędkościami 2,5Gb/s / 1,25Gb/s up.

Taka jest prędkość komunikacji jednego portu PON, do którego może być podłączone maksymalnie 64 użytkowników.

6. NAT 1...czy to w PS4? Nie wiem, nie mam PS4.

P.S. Radzę poczekać jeszcze tydzień. Będzie nowa oferta. Czy korzystniejsza? Zobaczymy.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Wszystkie odpowiedzi:
Poziom 30, Ekspert
  • 1671
  • 1600
  • 95

[ Edytowane ]

@Filip_PL  Zasięg Wi-Fi routera zależy od mieszkania w którym pracuje. Ja na mieszkaniu 60m2(router centralnie) nie mam najmniejszego problemu.

1.Tak, jest możliwość dostarczenia urządzenia ONT.

2. Nie, chyba że posiadasz wiedzę i dosyć drogi sprzęt aby to wszystko skonfigurować.

3. Przez kabel około 940 Mbit/s. Jest to fizyczna granica portu 1000BASE-T. Po Wi-Fi zapraszam do mojego testu -> 

4. W grach online opinie są różne(poczytaj forum), jeżeli chodzi o transmisję to mi do YT leci pełnym łączem - 100 Mbit/s przy przesyłaniu filmów. Przy transmisji też nie miałem problemów.

5. Nie, ponieważ modem komunikuje się z urządzeniem nadrzędnym z prędkościami 2,5Gb/s / 1,25Gb/s up.

Taka jest prędkość komunikacji jednego portu PON, do którego może być podłączone maksymalnie 64 użytkowników.

6. NAT 1...czy to w PS4? Nie wiem, nie mam PS4.

P.S. Radzę poczekać jeszcze tydzień. Będzie nowa oferta. Czy korzystniejsza? Zobaczymy.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 15, Komentator
  • 16
  • 8
  • 0

[ Edytowane ]

Dzięki za odpowiedź!

Czy w drugim punkcie Masz na myśli drogi sprzęt jako router Wi-FI? 

Jeśli chodzi o nową ofertę Orange to jest ta na 18 czerwca, która uwzględnia podwyższenie prędkośći pobierania ( 100-300, 300-600 mb/s) a w wysylaniu 300 mb/s w ofercie 1gb? 

Czy można spodziewać się nowego routera lub dekodera?

Zmiany światłowód.png

Poziom 30, Ekspert
  • 1671
  • 1600
  • 95

[ Edytowane ]

@Filip_PL  Nowego sprzętu spodziewać się nie można, raczej różnice kwotowo-prędkościowe.

Co do punktu drugiego, to mam na myśli sprzęt np. Ubiquiti EdgeRouter 4 lub odpowiedniki Mikrotika. Wiem, że tam TV da się uruchomić. Więcej na trzepaku

Poziom 15, Komentator
  • 16
  • 8
  • 0

Czy można zmienić listę kanałów na dekoderze i czy wraz z dekoderem otrzymujemy dysk do nagrywania programów?

Highlighted
Poziom 32, Ekspert
  • 2628
  • 2457
  • 100

Lista kanałów jest ustawiona przez Operatora, co do dysku to można podpiąć własny przenośny do ICU 100 < jeśli takowy dostaniesz.