Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

Witajcie,

Niedawno w salonie Orange otrzymałem ofertę światłowodu 1GB/S z telewizją i multiroom. W zestaw wchodzi FunBox 3.0 i 2 dekodery Samsung ICU 100. Zostałem poinformowany, że w routerze bardzo słaby jest zasięg sieci WIFI. W takim razie mam kilka pytań:

1. Czy jest możliwość, aby technik zainstalował gniazdo ONT aby móc podłączyć router innej marki?

2. Czy przy innym routerze możliwe będzie korzystanie z dekoderów Samsung ICU 100?

3. Jaka jest zazwyczaj osiągana prędkość tego internetu przez kabel i przez Wi-Fi? ( najlepiej zrzut ekranu speed test)

4. Czy ten internet dobrze sprawuje się w transmitowaniu na żywo i grach online?

5. Czy prędkość internetu spada, gdy w tym samym czasie oglądamy telewizję?

6. Czy można i w jaki sposób na internecie Orange zastosować NAT 1?

Dzięki za pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

@Filip_PL  Zasięg Wi-Fi routera zależy od mieszkania w którym pracuje. Ja na mieszkaniu 60m2(router centralnie) nie mam najmniejszego problemu.

 

1.Tak, jest możliwość dostarczenia urządzenia ONT.

2. Nie, chyba że posiadasz wiedzę i dosyć drogi sprzęt aby to wszystko skonfigurować.

3. Przez kabel około 940 Mbit/s. Jest to fizyczna granica portu 1000BASE-T. Po Wi-Fi zapraszam do mojego testu -> 

4. W grach online opinie są różne(poczytaj forum), jeżeli chodzi o transmisję to mi do YT leci pełnym łączem - 100 Mbit/s przy przesyłaniu filmów. Przy transmisji też nie miałem problemów.

5. Nie, ponieważ modem komunikuje się z urządzeniem nadrzędnym z prędkościami 2,5Gb/s / 1,25Gb/s up.

Taka jest prędkość komunikacji jednego portu PON, do którego może być podłączone maksymalnie 64 użytkowników.

6. NAT 1...czy to w PS4? Nie wiem, nie mam PS4.

 

P.S. Radzę poczekać jeszcze tydzień. Będzie nowa oferta. Czy korzystniejsza? Zobaczymy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

@Filip_PL  Zasięg Wi-Fi routera zależy od mieszkania w którym pracuje. Ja na mieszkaniu 60m2(router centralnie) nie mam najmniejszego problemu.

 

1.Tak, jest możliwość dostarczenia urządzenia ONT.

2. Nie, chyba że posiadasz wiedzę i dosyć drogi sprzęt aby to wszystko skonfigurować.

3. Przez kabel około 940 Mbit/s. Jest to fizyczna granica portu 1000BASE-T. Po Wi-Fi zapraszam do mojego testu -> 

4. W grach online opinie są różne(poczytaj forum), jeżeli chodzi o transmisję to mi do YT leci pełnym łączem - 100 Mbit/s przy przesyłaniu filmów. Przy transmisji też nie miałem problemów.

5. Nie, ponieważ modem komunikuje się z urządzeniem nadrzędnym z prędkościami 2,5Gb/s / 1,25Gb/s up.

Taka jest prędkość komunikacji jednego portu PON, do którego może być podłączone maksymalnie 64 użytkowników.

6. NAT 1...czy to w PS4? Nie wiem, nie mam PS4.

 

P.S. Radzę poczekać jeszcze tydzień. Będzie nowa oferta. Czy korzystniejsza? Zobaczymy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

Dzięki za odpowiedź!

Czy w drugim punkcie Masz na myśli drogi sprzęt jako router Wi-FI? 

Jeśli chodzi o nową ofertę Orange to jest ta na 18 czerwca, która uwzględnia podwyższenie prędkośći pobierania ( 100-300, 300-600 mb/s) a w wysylaniu 300 mb/s w ofercie 1gb? 

Czy można spodziewać się nowego routera lub dekodera?

Zmiany światłowód.png


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

@Filip_PL  Nowego sprzętu spodziewać się nie można, raczej różnice kwotowo-prędkościowe.

Co do punktu drugiego, to mam na myśli sprzęt np. Ubiquiti EdgeRouter 4 lub odpowiedniki Mikrotika. Wiem, że tam TV da się uruchomić. Więcej na trzepaku


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

Czy można zmienić listę kanałów na dekoderze i czy wraz z dekoderem otrzymujemy dysk do nagrywania programów?

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód 1GB/S na firmę

Lista kanałów jest ustawiona przez Operatora, co do dysku to można podpiąć własny przenośny do ICU 100 < jeśli takowy dostaniesz.