Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

Witajcie na nowo.

 

Otrzymałam dziś z Orange fakturkę za okres poumowny.

Nie bardzo to rozumiem - dlaczego mam jeszcze dopłacić za te kilka poumownych dni?

 

Pozdrawiam.

 

Orange - pozaumowa.jpg

 


Orange - pozaumowa.jpg
9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

@Ela12_2 umowa została zakończona 31 marca, a okres rozliczeniowy był 27 marca, więc trzeba dopłacić kwotę proporcjonalną za te kilka dni trwania umowy.

Bez konsekwencji można było umowę zakończyć z dniem 27 marca i nie trzeba by było wykonywać dopłaty.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

@Ela12_2  tak sobie "gdybam", czy nie było czasem tak że okres rozliczeniowy miałaś do 27 danego miesiąca, a umowa była do 31 i stąd ta dopłata 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

@Ela12_2 U operatora obowiązują tzw okresy rozliczeniowe. To jest np 1,6 czy 15 dzień miesiąca. Jeśli masz szczęście i podpiszesz umowę akurat w tym dniu, okres obowiązywania umowy kończy się równo z twoim okresem zamknięcia miesięcznego cyklu rozliczeniowego. Jeśli zaś (tak jak w Twoim przypadku) te dwa terminy się nie pokrywają, to faktura cyklicznie wychodzi do swojego własnego dnia miesiąca, a umowa trwa jeszcze jakiś mały fragment biegu kolejnej faktury (za którą to część właśnie doliczono procentowo opłatę abonamentową wedle ilości dni używania netu do końca umowy). 

Przy rozpoczęciu działania usługi na pewno też miałaś wyrównanie do pełnego cyklu bilingowego czyli 3-4 dni starego w którym usługa już działała plus 100% nowego, czyli też ponad miesiąc (tak jak teraz). 

Dlatego na fakturach są ujęte szczegółowo dni za które wyliczana jest konkretna kwota.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

Witajcie na staro - udało mi się jednak dostać do starego konta jeszcze, ha ha ha.

 

@ketrasaArtur , @slav72 , @agat13 - dziękuję za Wasze wypowiedzi.

 

Z tych Waszych wypowiedzi wnioskuję, że jednak coś jest nie tak, i trzeba mi będzie pofatygować się z tym do Salonu - Umowa bowiem obowiązywała DO 27 marca.

Fakturę za prawie cały marzec - od 1 do 27 - otrzymałam w marcu. Czemu zatem tu nie mogli mi naliczyć do 31 marca??

Wcześniejsze Faktury były za okres od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca.

 

Pozdrawiam.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

@Ela12  jak już wyjaśnisz daj znać co z tego wyszło. Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

@Ela12 Tu masz sytuację odwrotną. Określony dzień zakończenia umowy i dopłata do końca okresu rozliczeniowego. Powiedz kiedy składałaś wypowiedzenie? Kiedy wyłączono usługę? 

Dlaczego pytam? jeśli zlecenie zamknięcia usługi było dostarczone tuż przed końcem trwania umowy, to po prostu systemy się nie wyrobiły 🙂 Usługę mogłaś np wtedy używać do 31 i dlatego mała dopłata za korzystanie (tak tylko kombinuję). Wszystko wyjaśnisz w Salonie najlepiej osobiście

Anonim

Nie dotyczy

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

Pytanie kiedy złożyłeś rezygnację i co masz na jej podsumowaniu. 

 

Jak piszesz twój okres rozliczeniowy do od 1 do ostatniego miesiąca. Jeżeli rezygnację złożyłeś 27.02 i byłeś wtedy jeszcze w okresie podstawowym to jeśli liczone wypowiedzenie zgodnie z okresem rozliczeniowym. Jeśli zaś składajać rezygnację była już na czasie niezmąconym to wtedy jak najbardziej 27.03. 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

@agat13 , a pamiętasz tą całą sytuację z ID Neo?

Wtedy już (w trzeciej dekadzie lutego) miałam wyłączoną Usługę na mnie figurującą, a włączoną taką samą Usługę figurującą na mojego syna. Miałam jedynie dopłacić tylko za okres do 27 marca, czyli do końca Umowy.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Opłata za Neostradę - po terminie Umowy.

@Ela12 tym bardziej  wyjaśniaj