Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oddzielny ONT


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Oddzielny ONT

Czytałem, że w Funboxie 3 wprowadzono opcję dla oddzielnego ONT i niektórym osobom przy instalacji dają osobny ONT.

Czy generalnie nie ma z tym problemu jak się poprosi technika o osobny ONT czy nadal jest to tylko rzadki wyjątek ?

Obserwuję uważnie od kilku miesięcy to forum i była to jedna z większych wad internetu od Orange do tej pory jak dla mnie, jeśli nie ma faktycznie problemu z oddzielnym ONT to rozważę już na poważnie przejście na Orange.

10 ODPOW. 10

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oddzielny ONT

@Mitar  Jeżeli instalacja wymagałaby użycia zewnętrznego ONT(np. ze względu na brak zgody na prowadzenie kabla po ścianie lub brak zgody na umieszczenie routera WI-Fi w metalowej skrzynce - ONT w skrzynce multimedialnej), to  nie ma problemu.

Generalnie powiedz przy składaniu zamówienia, że musi być zewnętrzny ONT, a technika bez zewnętrznego ONT nie wpuszczaj jeżeli Ci na tym zależy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Oddzielny ONT

Jutro ma być u mnie technik i powiedział że nie ma możliwości aby było oddzielne ONT


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Oddzielny ONT

Miało być tak pięknie, Funbox 3 oficjalnie wspiera zewnętrznego ONT, ludzie na forum piszą, że nie ma problemu z osobnym ONT a tu co ? 

Pan Technik stwierdza kategorycznie, że NIE i koniec ...

Ostatecznie swój router podłączę pod tego Funboxa i zrobię DMZ ale ogromna szkoda, że Orange tak do tego podchodzi 😕


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 72
  • 58
  • 1

Oddzielny ONT

 Anuluj zamówienie na światłowód i idź złoż nowe zamówienie z adnotacja montażu ONT albo zamiast anulowania że nie zgadzasz się na coś tam wymyśl coś.Ja ostatnio rozmawiałem na infolinii i powiedzieli że jest możliwość jeżeli sobie klient życzy i w salonie też tylko trzeba zaznaczyć to przy zamawianiu usługi. Jeszcze rozmawiałem z technikiem co zajmuje się budową światłowodów i inwestycjami spawa itp i sam powiedział że jest taka adnotacja w zamówieniu to nie ma problemów . Mi się wydaje coś wymyślać logicznego i tyle że nie chcesz aby wiercić albo coś.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Oddzielny ONT

W moim przypadku było to tak, że złożyłem zamówienie przez internet na internet bez lojalki, oddzwonili do mnie i mówiłem im, że chcę osobny ONT a oni nie wiedzieli o co chodzi i kazali rozmawiać z technikiem... Potem jeszcze dzwoniłem do Orange i konsultant mówił, że tak dostanę osobny ONT a dziś rozmawiałem z technikiem i mówił, że nie ma takiej możliwości.

Anulować zamówienia nie będę gdyż umowę z Netią rozwiązuję w tym miesiącu i zostałbym bez internetu, u mnie niestety jest tak, że muszą być dwaj technicy, najpierw z Netii żeby przepiąć mnie na Orange z Netii, a potem drugi technik przychodzi żeby dać sprzęt Orange. (Nie mogę mieć jednocześnie światłowodu z Orange i Netii, a w Netii mam max 92 Mbit który ostatnio kuleje do około 72 Mbit). Udało mi się wszystko ładnie zgrać na koniec miesiąca, wszystko już dopięte więc nie będę nic anulował, ewentualnie może potem uda się coś ugrać przy ewentualnym przejściu z umowy bez lojalki na umowę 24 mies. ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

Oddzielny ONT

Jeśli światłowód jest na łączach Internetii lub dawnego dialogu, to możesz nie dostać oddzielnego ont. Partnerzy techniczni zwykle to ten sam podwykonawca działający z ramienia Orange i netii jednocześnie.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Oddzielny ONT

No właśnie mam światłowód z Dialogu ...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oddzielny ONT

@Mitar  W takim razie dla mnie to dosyć dziwna sytuacja. LLU po FTTH? Orange i Netia mają wspólną przełącznicę i przepinają włókna do innego splittera? Czy może BSA? Orange u siebie w BSA realizuje to tak, że jest ONT skonfigurowany pod operatora i dalej jego router. 

Wszystko zależy od procedur...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36205
  • 1366

Oddzielny ONT

Orange ma umowę na BSA na łączach dawnego dialogu. Obsługę robi tp teltech lub podwykonawcy z grupy Netia.