Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obniżenie prędkości przez Orange

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Obniżenie prędkości przez Orange

Czytając twoje wpisy, tu w temacie, można by odnieść wrażenie że to łącze Orange, zrozum że to firma co zbudowała sieć  podłącza nowych klientów, ręce opadają jak niektórzy interpretują sytuację. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Obniżenie prędkości przez Orange

Nie po prostu mówię serio,.  MAm kolegę ma też wifi.  Ma ogrom użytkowników. podobnie robil. Brakło miejsca to co obniżał innym prędkości  robił aneksy.   Wreszcie tak zrobił że każdy z nich miał po 5 mega,  I co ze miał  np 200 użytkowników jak każdy miał z nich niską prędkość. Zaczęli odchodzić.  Teraz oferuje duże prędkości jak ma brak przepustowości stawia nowe urządzenie nowe przyłączami i ma nowych klientów nie bawi się w obcinanie prędkości.   Potrafi powiedzieć przepraszam nie mogę pana panią podłączyć bo nie mam już transferu. Można? - można. - nie trzeba być pazernym.  A większość sieci  Orange przejęła po TPSA.  Dzierżawa u innych zapewne też jest.  Ale wiedzą jakie sa możliwości.  Zakładając ze mogą podłączyć nm 200 użytkowników po 600mb/s to jak obniżą każdemu do 3000Mb/s to podłączą 400. A to zawsze więcej kasy . Dla mnie sprawa do sprawdzenia przez UKE.  Jeśli wcześniej działało i było oki a teraz nie działa to nie wina klienta tylko operatora. - teraz zgodzi sięraz a za 6 miesięcy ponownie obniża mu prędkość bo znowu połączą użytkowników.  Z neostrada było podobnie. Weszła na rynek i nagle rozdawali ile się dało a potem brakło to ucinaki.. Tylko że ludzie się buntowali i wychodziło że gość 500 metrów od centrali miał gorszy net niż ten co był 2km od niej. Bo ten pierwszy nie mógł podpisać umowy na 20mb tylko za 10 bo brak przepustu.  Nie będę się kłócił nie ma sensu  to moja opinia.  Pazerność  a zarazem pokazuje to podejście do klienta. ile jets wart start klient.  pozdrawiam. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Obniżenie prędkości przez Orange

Czemu się tak awanturujesz, co za różnica 400mbit w tę czy w drugą. Sprawia to aż tak kolosalną różnicę?

 

Tutaj jest mowa o orange na łączu inei, więc zapewne to kwestia tego drugiego operatora. Podziel sobie 2,5/1,25 Gbit na 64 lub nawet 128 użytkowników i zobacz, jaki jest overbooking.

Takie parametry ma jeden port gpon, więc wystarczy 2 użytkowników Inei z łączem symetrycznym 1Gbit, żeby już to zaburzyć. Co prawda qos tak łatwo nie pozwoli, bo przepuści innych użytkowników, ale jeśli kilkanaście osób na linii pobierze popularnego torrenta, a następnie zostawi w tle seedowanie, no to cóż. Zapchany uplink nie pozwoli wysycić downlinku. Równie łatwiej wysycony może być downlink. Takie sytuacje zdarzają się również na własnej infrze orange, tutaj sytuację może polepszyć szybsze wdrożenie xgpona lub 25gpon który inea już testuje. Prawda jest taka, że światło będzie zapychać się w przyszłości się tak samo jak xdsl.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Obniżenie prędkości przez Orange

@xinfxŚwięta prawda...tylko zapychanie neo10 i FTTH600 różni się o tyle, że nawet jak węzeł obciążony to z 600 zostanie jakieś 30Mb/sek com pozwoli jako tako przebidować...a z 10-ki???


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Obniżenie prędkości przez Orange

Gdyby nie kombinowali i  nie dokładali użytkowników - kłopotu by nie było. A jeśli Orange nie potrafi sobie umową wynegocjować warunków z innym posiadaczem łącz to trudno.

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej