Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obniżenie prędkości łącza


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Obniżenie prędkości łącza

Witam, po 'ostatnich' zmianach ze strony operatora jak mi się udało ustalić z 'technikiem' obcięto mi prędkość internetu, która teraz jest ustalana przez centralę automatycznie.

Dlaczego Orange robi taką zmianę? Obcięcie łącza w widoczny sposób spowolniło działanie sieci. Widzę to szczególnie wieczorem kiedy wszyscy domownicy korzystają z internetu. Nie rozumiem dlaczego przez x lat odkąd mam Neostradę nie było takiej akcji związanej z obniżaniem prędkości. Każda zmiana była raczej na plus a nie minus.

W jaki sposób mam zgłosić taką wg. mnie usterkę? Wg Technika nie ma problemu mieszczę się w widełkach prędkości. Tylko skoro 5 lat temu było szybciej to chyba nie powinno się teraz zmniejszać prędkości. Za chwile może się okazać, że prędkość spadnie do 20mbit i będzie nadal w widełkach umowy a jakość i prędkość nie będzie miała nic wspólnego z dumnie prezentowanego hasła 80mbit.


Po kolejnym zgłoszeniu na mLinii Operator mówił że 'łącze musi ustabilizować' itd - tylko nie wiem czy ta osoba wie o czym mówi. Mam wrażenie że prędkość obcięto bo podłączono za wielu klientów.

Jestem niezadowolony z takiej sytuacji. W jaki sposób można powrócić do poprzednich prędkości? 
Inna sprawa była by w momencie kiedy podpisałem nową umowę i od początku mam taką prędkość, ale nie ucinanie po kilku latach.

7 ODPOW. 7

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Obniżenie prędkości łącza

@m_nosal  Cóż, może rzeczywiście podłączono więcej kientów i wzrosły w kablu szumy lub parametry elektryczne kabla się w jakiś sposób zdegradowały. Technik mimo wszystko mógłby Ci zresetować łącze


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Obniżenie prędkości łącza

Po którym parametrze można sprawdzić czy linia wyciągnie większą prędkość?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Obniżenie prędkości łącza

@m_nosal  Można to określić na podstawie wiedzy gdzie jest centrala, jaką długość ma kabel i jakie parametry ma para. Łącząc te 3 informacje można mieć mniej więcej ogląd sytuacji.

 

W routerze sprawdź tłumienie - może to mówić o długości linii, ale nie musi.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Obniżenie prędkości łącza

Czy masz na myśli ten parametr?:
- Margines szumu w dół - 8.9 dB

ATM VPI/VCI:   35
MTU: 1492


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Obniżenie prędkości łącza

@m_nosal  to jest SNR czyli odstęp sygnału od szumu. Jaką masz teraz prędkość synchronizacji ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Obniżenie prędkości łącza

Aktualnie:

Prędkość i margines szumu

Prędkość synchronizacji DSL w górę   6023 Kb/s
Prędkość synchronizacji DSL w dół      43328 Kb/s



Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Obniżenie prędkości łącza

Powiem że wieczorami oglądanie czegoś na Youtube przez 3 domowników stało się trudne..