Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Właśnie próbuję się dogadać z orange na chwilowe podniesienie prędkości.😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Ciekawe, niech przyjdą znowu. Teraz już będą mogli go wymienić jakby co 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3  daj znać jak poszło. Mam tu zapewnienie, że pomocy wyjątkowo, gdyż zainteresowałem tym przypadkiem służby techniczne Orange


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Ok. Czekam właśnie na telefon z Orange w tej sprawie .Odezwę się po rozmowie.😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3 jeśli nie używasz ONT modem można podstawić dowolny. Tym bardziej że monter może mieć swój, testowy. Tylko ONT podlega inwentaryzacji na tyle, że bez podmiany w systemie usługa nie ruszy. FB3 z ONT łączy się po eth i każdy powinien pobrać konfigurację sam po zamianie z poprzedniego


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3  Info z pierwszej ręki

 65 procent nominalnej prędkości musi byc- obniżono z 70w związku z pandemią. Niżej to już reklamacja


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Coś ciężko im z tym oddzwonieniem idzie.🙄  Na razie podłączyłem Funbox do ont zamiast własnego routera jakby coś chcieli sprawdzać. Przedtem jak miałem swój router to w czasie rozmowy na czacie MAX ( boot) próbował testować łącze ale mu nie wychodziło i co chwile chciał abym poczekał. Czyli po obniżeniu do 65 %  650 Mb/s będzie w normie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

To kwestia spojrzenia😁


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Opowiem jak wyglądała u mnie sytuacja z instalacją. Zamówiłem opcję 1 Gb/s przyjechali technicy z ont i funbox 3. Podłączyli ONT w przedpokoju i do niego Funbox 3 w salonie (mam instalację ethernet w mieszkaniu) . Zeskanowali kod kreskowy z ont i czekamy na autoryzację. Po chwili dostają komunikat z systemu ,że ONT może być tylko do 600 Mb/s .Odłączyli ONT i w jego miejsce wpięli Funbox 3 . Prędkości osiągały ok. 650 Mb/s ,raz( na drugi dzień od instalacji) było nawet 720 Mb/s .Po kilku zgłoszeniach zbyt niskiej prędkości i telefonach od techników z centrali przyjechali technicy  do domu. Dokonali pomiarów reflektometrem i stwierdzili, że wszystkie parametry są w normie i powinno być te 1Gb/s( było ok 650 Mb/s). Z ich strony nic więcej nie mogli zrobić. W związku z tym ,że miałem umowę na internet na próbę zrezygnowałem z niej i wziąłem nową umowę do 600Mb/s(bezterminową) .Przyjechali technicy podłączyli ONT i do niego Funbox 3 .Aktywacja i autoryzacja przebiegła bez problemu. Prędkości jakie osiągam od tamtej pory wahają się w granicach 600-630 Mb/s .Teraz czekam na telefon czy cos się uda zdziałać w temacie.🤔


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Dla jasności podłączałem PC(3 sztuki aby wykluczyć winę komputera) do testów  bezpośrednio do Funboxa (jak miałem opcję do 1 Gb/s) pomijając instalację ethernet w domu ,ale wyniki były takie same.