Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Witam. Mam internet po ftth ( 600) od orange z ont i własnym routerem .Czy jest możliwość zalogowania się do ont aby sprawdzić parametry łącza? Ont ma adres spoza puli dhcp 169.254.0.0 /Ping przechodzi ale strona logowania się nie otwiera nawet przy bezpośrednim wpięciu ont do pc po LAN i ręcznym ustawieniu adresu IP z tej samej puli. Jeśli wykonałbym twardy reset ONT to czy pobierze on sobie ustawienia automatycznie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Stał się cud :

Wynik z RT AC86U:

Informacje jakościowe

Prędkość pobierania - download [Mb/s]932.51
Prędkość wysyłania - upload [Mb/s]307.09
Opóźnienie (RTT – ping) [ms]11
Zmienność opóźnienia - jitter [ms]0

 Pomogło zainstalowanie starych sterowników od karty sieciowej i to na trzech PC .Nigdy bym nie podejrzewał ,że 3 PC będą miały problem z nowymi sterownikami🤔 .

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Chyba ,że jakiś technik w tym czasie usunął usterkę🤔😁

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

90 ODPOW. 90

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3 z tego co wiem, to każdy z operatorów zabezpiecza swój ONT. Mój lokalny dostawca też nie udostępnia logowania do ONT i uważam, że nie ma co tam gżebać. Jedyna konfiguracja i dostęp do ustawień to router.

Anonim

Nie dotyczy

ONT orange dostęp do panelu zarządzania


@przemo3napisał(-a)

Witam. Mam internet po ftth ( 600) od orange z ont i własnym routerem .Czy jest możliwość zalogowania się do ont aby sprawdzić parametry łącza? Ont ma adres spoza puli dhcp 169.254.0.0 /Ping przechodzi ale strona logowania się nie otwiera nawet przy bezpośrednim wpięciu ont do pc po LAN i ręcznym ustawieniu adresu IP z tej samej puli. Jeśli wykonałbym twardy reset ONT to czy pobierze on sobie ustawienia automatycznie?


ONT jest zarządzany zdalnie, wstępnie konfigurowany u Operatora, jako klient nie masz tam nic do grzebania i dostępu do panelu nie uzyskasz, zresztą jakby się dało, to gro by jakieś z wolnego rynku sprzęty podłączało, zamiast ONT Orange, znając konfigurację ONT i jego MAC 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Zadam pytanie: po co sprawdzać parametry łącza? FTTH działa zero-jedynkowy. Albo daje pełną prędkość, albo wcale. To nie łącze miedziane i poziom sygnału sprawdzony przez montera nie powinien ulegać zmianie. Zakres dopuszczalnej mocy optycznej jest spory, a odległości od GPON są tak małe, że jeśli działa, a speedtesty wypadają poprawnie nie ma czego szukać. ONT jest zarządzał e tylko przez operatora, aby uniknąć ingerencji użytkowników


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Odpowiadam. Miałem zamówioną opcję do 1Gb/s ,chodziło to w granicach 650 Mb/s .Kilkukrotnie zgłaszałem problem .Automatyczny system orange za każdym razem po testach na łączu rejestrował usterkę i nadawał numer zgłoszenia. W końcu po wizycie techników i pomiarach które nie wykazywały usterki(tłumienie i moc w normie) stwierdzono, że na tym łączu (nowo wybudowanym) pewnie  więcej nie pójdzie, a prędkość 650 to i tak sie mieści w widełkach do 1Gb/s .Zmieniłem sobie opcję do 600 Mb/s i teraz chodzi mi to ok 600 -630 Mb/s czyli ok. Tak z ciekawości chciałbym zobaczyć parametry łącza. Prędkość jest ustawiana w ONT czy na centrali?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3 Jak było mierzone to 650? Prędkość ustawiana jest ma GPON czyli na "centrali" FTTH. Zrób pomiar certyfikowany to sprawdzisz


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Prędkość mierzona była na speedtest. Nawet w obecności techników. Teraz mam opcję do 600 Mb/s i chodzi ok.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Wyniki testu certyfikowanego:

Informacje jakościowe

Prędkość pobierania - download [Mb/s]631.84
Prędkość wysyłania - upload [Mb/s]114.68
Opóźnienie (RTT – ping) [ms]11
Zmienność opóźnienia - jitter [ms]0

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12978
  • 53283
  • 619

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

@przemo3 to jest pomiar aktualny przy opcji 600Mb/sek?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 56
  • 1

ONT orange dostęp do panelu zarządzania

Tak wykonany ok. 5min przed napisaniem posta.