Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość światłowodu


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Niska prędkość światłowodu

@agat13 Użytkownik musi w opcjach sprawdzić lub na pudełko po kompie ma informację o karcie sieciowej . my nic  sami nie sprawdzimy 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Niska prędkość światłowodu

@Citi2017

 Za pomocą wiersza poleceń i odpowiednich komend czy panelu sterowania damy jakoś radę...byle była współpraca

@moniavv  czy masz pakiet z dekoderem tv?

W komplecie tv powinien być drugi kabel eth

😁


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Niska prędkość światłowodu

@moniavv  A możesz dodać zdjęcie połączenia (prędkości) połączenia lokalnego .?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 0

Niska prędkość światłowodu

@agat13  @Citi2017  Dziękuję za waszą pomoc. 
dziś miałam wizytę techników którzy stwierdzili ze nasz cały sprzęt jest beznadziejny, z czego mamy 2 telefony z 2019 roku i jeden laptop kupiony kilka miesięcy temu i nie wydaje mi się żeby to był zły sprzęt. 
moja koleżanka tez ma światłowód z Orange 300/50 i przez wifi na tym samym modelu telefonu co ja osiąga prędkość pobierania 160 Mb/s, gdzie ja mam ok 30mb/s z mojego światłowodu w domu. Szkoda że  nie stanowi to żadnego argumentu do reklamacji. Na stancji gdzie mam internet do 150mb/s mój komputer osiąga około 140.
Technicy podłączyli swoj komputer otworzyli aplikacje to sprawdzania szybkości łącza i wyszło im ponad 320mb/s. Gdzie mój komputer pokazuje maksymalnie 90. 
Zostaje nam jedynie poczekać aż umowa dobiegnie końca i przenieść się gdzie indziej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Niska prędkość światłowodu

@moniavv Czyli jednak sprzęt klienta...Widzisz...bardzo rzadko problemy z prędkością na ftth wynikają z awarii usługi. Światłowód albo ma wszystko, albo nic. Ułamkiem procentu są reklamacje, gdzie faktycznie jest złamany czy pęknięty kabel oraz brudne złącza. Zdarzają się źle zrobione spawy kabla...przeważnie jednak problemów należy doszukiwać się w sprzęcie użytkownika

 Oby działało dalej na 100%

Anonim

Nie dotyczy

Niska prędkość światłowodu


@moniavvnapisał(-a)

@agat13  @Citi2017  Dziękuję za waszą pomoc. 
dziś miałam wizytę techników którzy stwierdzili ze nasz cały sprzęt jest beznadziejny, z czego mamy 2 telefony z 2019 roku i jeden laptop kupiony kilka miesięcy temu i nie wydaje mi się żeby to był zły sprzęt. 
moja koleżanka tez ma światłowód z Orange 300/50 i przez wifi na tym samym modelu telefonu co ja osiąga prędkość pobierania 160 Mb/s, gdzie ja mam ok 30mb/s z mojego światłowodu w domu. Szkoda że  nie stanowi to żadnego argumentu do reklamacji. Na stancji gdzie mam internet do 150mb/s mój komputer osiąga około 140.
Technicy podłączyli swoj komputer otworzyli aplikacje to sprawdzania szybkości łącza i wyszło im ponad 320mb/s. Gdzie mój komputer pokazuje maksymalnie 90. 
Zostaje nam jedynie poczekać aż umowa dobiegnie końca i przenieść się gdzie indziej.


Laptop pewnie zestawia wolniejsze połączenie z powodu kiepskiego kabla lub sterowników karty sieciowej, inna kwestia to konfiguracja karty sieciowej, można sporo zmian wprowadzić, co do telefonów, rozdzielić pasma wi-fi inna nazwa dla 2,4GHz i 5GHz, telefony często mają problem z 5GHz, korzystać z 2,4GHz, będzie szybkość do 150Mb/s 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Niska prędkość światłowodu

@moniavv Technicy nie podpowiedzieli co możesz zrobić? Dziwne...jeśli chodzi o ethernet to najpierw wymienić kabel. Szkoda, że nie napisałaś czy na ich kablu i na Twoim kompie było lepiej. Trzeba było wykorzystać ich obecność do testów. Sprawdź czy koleżanka ma rozdzielone sieci 2,4 i 5 GHz na modemie. Czy Ty masz rozdzielone? Jeśli nie, to normalne, że wszystkie urządzenia łączą się do silniejszej się i jaką jest 2,4

Rozdziel, nazwij inaczej i połącz sprawdziwszy wcześniej czy Twoje sprzęty odbierają 5 GHz. Pisz, jakby co pomożemy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Niska prędkość światłowodu


@moniavvnapisał(-a)

@agat13  @Citi2017  Dziękuję za waszą pomoc. 
dziś miałam wizytę techników którzy stwierdzili ze nasz cały sprzęt jest beznadziejny, z czego mamy 2 telefony z 2019 roku i jeden laptop kupiony kilka miesięcy temu i nie wydaje mi się żeby to był zły sprzęt. 
Zostaje nam jedynie poczekać aż umowa dobiegnie końca i przenieść się gdzie indziej.


To ci nic nie da bo z tego co piszesz wina leży po stronie twojego komputera. Albo masz starą kartę sieciową, albo źle skonfigurowaną lub problem ze sterownikami. Proponuję oddać kompa w ręce kogoś dobrze zorientowanego. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Niska prędkość światłowodu


@moniavvnapisał(-a)

moja koleżanka tez ma światłowód z Orange 300/50 i przez wifi na tym samym modelu telefonu co ja osiąga prędkość pobierania 160 Mb/s, gdzie ja mam ok 30mb/s z mojego światłowodu w domu. 

 

Zaproś więc koleżankę do siebie, sprawdźcie jej telefon z Twoim światłowodem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 1

Niska prędkość światłowodu

Ja już się naciąłem na stratę kasy na technika orange, miałem podobnie, wezwałem technika to powiedział że korzystać najlepiej tylko z najnowszej wersji edge i nie sprawdzać prędkości w przeglądarce tylko powyłączać wszystko i sprawdzać w aplikacji. Mi naliczyli 49 zł do FV i się odwoływałem i nic nie dało, stwierdzili że po ich stronie było wszystko ok i policzyli za przyjazd technika. Pobierz apke z windows store lub z google play jeśli chcesz na telefonie sprawdzić prędkość i sprawdzaj przez aplikacje a nie przez www.