Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Dzień dobry,


Mamy światłowód Orange we Wrocławiu od dwóch lat i nigdy nie było żadnych problemów. Od kilku miesięcy mamy problemy z geolokalizacją na komputerach stacjonarnych podłączonych do Funboxa. Do tej pory, jak otworzyłem Google Maps albo OSM to się mapa zawsze otwierała na naszej ulicy we Wrocławiu. Teraz wędrujemy po Europie, najczęściej jesteśmy w Dublinie albo we Frankfurcie. Nie mogę wtedy zagrać na lotto.pl, bo żeby zagrać "muszę być zlokalizowany na terenie Polski" a mój IP najwyraźniej nie jest w Polsce:(


To samo się dzieje na pięciu komputerach, w Firefox i Chrome. Jak zrestartuję Funboxa to na jakiś czas "wracamy" do Polski, mogę znowu zagrać w Lotto, ale lokacja za każdym razem inna: Warszawa, Kraków, Jawór, Legnica, etc. Mapy rzadko otwierają się we Wrocławiu tak jak kiedyś. Po kilku dniach znowu jednak jesteśmy w Dublinie albo we Frankfurcie i lotto.pl mi znowu odmawia i muszę znowu restartować Funboxa.


Dzwoniłem na infolinię Orange, ale spotkałem się z totalnym brakiem zrozumienia, przekierowali mnie do obsługi serwisu mobilnego, nie rozumieją, że to nie jest problem z telefonem. W końcu odmówi mi pomocy bo "nie wspieramy produktów Google'a" 😕


Robi się to trochę irytujące. Nie wiem, gdzie się zwrócić o pomoc.


Dziękuję

 

Adam

27 ODPOW. 27

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1834
  • 8893
  • 70

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@AnonNetUsr Na początek podaj przykłady adresów jakie dostajesz oraz czy używasz połączenia IPv6 w FB, na przykład ze strony https://test-ipv6.com


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Dziękuję za odpowiedź. Akurat w tej chwii jestem w Polsce, bo właśnie dzisiaj zrestartowałem router, ale moja lokacja na mapach jest Jawór (83.10.224.138), daleko od Wrocławia. IPv6 jest wyłaczony na Funboxie. Czy potrzebuję IPv6 do prawidłowej geolokalizacji?

 

Jak to się znowu stanie to zanotuję mój IP.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5637
  • 22887
  • 190

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@AnonNetUsr 

Odpowiedź BOK jest z grubsza prawidłowa: to Google/Microsoft/przeglądarka źle określa Twoją "lokalizację". Adres IP to tylko jeden z elementów branych pod uwagę przez tego typu rozwiązania. "Łatwiej" zorientować się po IPv4, jeśli jednak masz IPv6 to algorytm może mieć większy problem. Adres IP zmienia ci się na FTTH co około 10 dni, więc nie za często.

Na początek sprawdź wszelkie "lokalizacyjne" uprawnienia/ustawienia w komputerze/przeglądarce. Skoro komputer się nie przemieszcza,  to może da się jakoś to ustawić "na sztywno". Osobiście nigdy nie spotkałem się z sytuacją w której to co przeglądarka sądzi o mojej lokalizacji jakoś bardzo by mi przeszkadzało, ale rozumiem że jest to irytujące.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Nagle Firefox i Chrome na kilku komputerach źle określają moją lokację? Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Dlaczego lotto.pl uważa, że jestem za granicą a po zrestartowaniu Funboxa "wracam" do Polski?

 

Sprawdzałem też lokację na różnych serwisach i wszystkie twierdzą, że jestem w Dublinie albo we Frankfurcie, a one sprawdzają przecież na podstawie adresu IP.

 

Próbowałem różne ustawienia w Windows Location Services i w przeglądarkach, ale nic nie robi różnicy. Tylko zrestartowanie Funboxa częściowo poprawia sytuację na jakiś czas.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2140
  • 7903
  • 32

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Moje biuro w Warszawie Google też czasem umieszcza w Niemczech. Na dostępie od Netii.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1834
  • 8893
  • 70

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

@AnonNetUsr Zabacz jaki jest rozrzut w bazach https://www.iplocation.net/ip-lookup

PS Ja mam i województwo mazowieckie i świętokrzyskie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Nie tylko Google, OSM i inne serwisy też pokazują moją lokację źle.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5637
  • 22887
  • 190

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6


@AnonNetUsrnapisał(-a)

...

Sprawdzałem też lokację na różnych serwisach i wszystkie twierdzą, że jestem w Dublinie albo we Frankfurcie, a one sprawdzają przecież na podstawie adresu IP.

...


Jeśli pozostaniesz przy takich ogólnikach, to nijak nie będziemy w stanie odtworzyć Twojego problemu i nadal pozostaniesz z nim sam. Podaj konkretny przykład.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 45
  • 0

Niewłaściwa geolokalizacja na komputerach stacjonarnych podłaczonych pod Funbox 6

Jakie ogólniki? Jaki konkretny przykład? Co ja mogę jeszcze powiedzieć?

 

Jeżeli kliknę na My Location w Google Maps albo OSM to się otwiera na Dublin albo na Frankfurt. W tym samym czasie lotto.pl twierdzi, że nie jestem w Polsce i nie pozwala mi zagrać.

 

Te serwisy też pokazują, że jestem w Dublinie albo we Frankfurcie:

https://mylocation.org/

https://iplocation.io

 

Jeżeli poszukam "find my location" to wszystkie serwisy jakie znajdę pokazują moją lokacje za granicą. Po zrestartowaiu Funboxa wracam do Polski na jakiś czas, ale dokładność lokalizacji nadal jest fatalna.

 

Coś się zmieniło kilka miesięcy temu. Do tej pory nie było takich problemów i mapy zawsze otwierały się na moją ulicę we Wrocławiu.