Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

@dom-ini-cx, skoro masz ustawienia w pliku to zrób jeszcze taki test.

Wyłącz repeater, zresetuj Funbox do fabryki, nie ładuj ustawień z pliku, zapomnij sieć w telefonie.

Uruchom WiFi w telefonie, wejdź do ustawień WiFi, wybierz w zaawansowanych połączenie przez WPS - pojawi się pasek postępu i prośba o wciśnięcie WPS na modemie (tak jest przynajmniej u mnie na Andku 7.0).

Dopiero w tym momencie wciśnij WPS na Funbox.

Anonim

Nie dotyczy

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

@dom-ini-cxNie ma kolejnej aktualizacji, możesz zmienić na inne hasło może załapie telefon.  


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

@ViPER mam duży problem z przyznaniem tego, ale zadziałało. Metoda bardzo do d**y (bez urazy oczywiście, dzięki za pomoc!), bo będę musiał teraz z palca przepisać wszystkie reguły itd, no ale trudno. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

@dom-ini-cx, przepisanie to jedna z opcji.

Zakładałem, że jakieś Twoje ustawienia gryzą się (być może po aktualizacji softu) z DHCP na modemie.

Wspomniałeś też, że masz trochę urządzeń dodanych na sztywno.

Być może wystarczy w telefonie również na sztywno wpisać jakiś IP, którego jeszcze na sztywno nie ustawiłeś. Wtedy będziesz miał mniej roboty 🙂

 

EDIT:

@dom-ini-cx, przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł przy założeniu, że problemem jest DHCP.

Urządzenia na sztywno przypisz przykładowo w zakresie adresów 192.168.1.2 - 192.168.1.20.

Natomiast spróbuj ustawić DHCP w zakresie przykładowo 192.168.1.21 - 192.168.1.100

Jeśli zadziała i DHCP będzie posłuszne to problem z przydzielaniem adresów powinien zniknąć.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

@ViPER próbowałem. Niezależnie od tego, jak na funboksie ustawisz subnet DHCP, zakres zawsze będzie się zaczynał od adresu 192.168.1.2 (następnego po bramie). Chciałem ograniczyć subnetem pulę DHCP zgodnie z linkiem https://www.dnsmadeeasy.com/support/subnet/ i statyczne przypisać poza tę pulę, ale tak się na funboksie nie da 😮 Czyli innymi słowy, statyczne adresy IP dla wybranych MAC muszą się mieścić w puli adresów DHCP. Ciekawe, czy będą konflikty.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

@dom-ini-cx, właśnie zmieniłem ustawienia DHCP w funbox zgodnie ze screenem:

 

DHCP.jpg

 

Przed zmianą na laptopie miałem adres 192.168.1.10.

Po zmianie połączenie na lapku przez WiFi zdechło.

Wykonałem ipconfig /renew i dostałem 192.168.1.20 🙂


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Nie mogę się połączyć z WiFi na Funbox 2.0

Zaczynam mieć wrażenie, że konfiguracja ze starego softu się źle przeniosła, bo wcześniej też tak mogłem, po aktualizacji były problemy, a teraz po przywróceniu do fabryki znowu mogę to robić. Może plik konfiguracyjny się skorumpował przy aktualizacji. W każdym razie z palca przepisałem reguły nat, forwarding, statyczne adresy IP tak, jak miałem wcześniej i wszystko działa - a Motorolka nawet nie nadąża wyświetlić komunikatu o pobieraniu adresu IP.