Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada - usterka trudnousuwalna


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Neostrada - usterka trudnousuwalna

@agat13 @Piotrekk85 Orange powiadomiło mnie mailowo, że z powodu dużego uszkodzenia nie są w stanie naprawić usługi Neostrady. Jak również, że zostało wprowadzone zgłoszenie na odłączenie i korektę faktury. Z tego co wiem kable od słupków Orange lecą pod drogą gminną z nawierzchnią z kostki brukowej. Instalacja ma kilkanaście lat, była kładziona jeszcze pod drogą gruntową. Pozostaje mi tylko czekać na kontakt potwierdzający już odłączenie usługi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18423
  • 52672
  • 710

Neostrada - usterka trudnousuwalna

@Remknu czyli Orange rozwiązuje umowę z powodu braku możliwości usługi. Daj znać, jak już dostaniesz potwierdzenie rozwiązania umowy.

Jeżeli otrzymasz korektę faktury i będzie nadpłata, to trzeba się skontaktować z konsultantem, infolinia, czat w celu otrzymania zwrotu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12984
  • 53307
  • 619

Neostrada - usterka trudnousuwalna

@Remknu targuj co w zamian.. Przecież to nie Twoja wina... Zerknij jednak jakim kablem biegnie usługa pod ta drogą. Czasem układali kable RPX dwuparowe, więc może idą się usługę uratować... 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Neostrada - usterka trudnousuwalna


@agat13napisał(-a)

Cóż poradzę? Zbadać samemu jak może przebiegać, zrobić rysunek i wrzucić go tu. 


A wiesz że często monterzy sami nie wiedzą jak przebiega kabel? Nawet w paszportyzacji nie ma takich informacji. To wiedzieli tylko najstarsi górale (czytaj: monterzy) ale oni są już na emeryturze 😁


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12984
  • 53307
  • 619

Neostrada - usterka trudnousuwalna

@marderJak zapewne wiesz dobra ekipa i z takim problemem sobie poradzi. Kiedyś z kablarzami u mojego klienta szukaliśmy trasy rurki HDPE pod ziemią specjalnym detektorem. Metr pod powierzchnią nam wyszukał trasę kabla..włókno później pokazało w którym miejscu jest zator i szpadle zrobiły resztę...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Neostrada - usterka trudnousuwalna

Jak nie ma starych górali to pozostaje tylko detektor 😂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Neostrada - usterka trudnousuwalna


@agat13napisał(-a)

@marderJak zapewne wiesz dobra ekipa i z takim problemem sobie poradzi. Kiedyś z kablarzami u mojego klienta szukaliśmy trasy rurki HDPE pod ziemią specjalnym detektorem. Metr pod powierzchnią nam wyszukał trasę kabla..włókno później pokazało w którym miejscu jest zator i szpadle zrobiły resztę...


@agat13  tak dla formalności, bo forum odwiedzają i czytają często osoby nie będące w tematach obeznane, trasę rurki HDPE pod ziemią można znaleźć detektorem pod jednym lub kilkoma warunkami: a) że owa rurka ma metalowy znacznik wtopiony lub ułożony po trasie, b) jest taśma ostrzegawcza z metalową taśmą, c) wewnątrz rurki jest metalowy kabel/przewód.

PS.

Są osoby skłonne pomyśleć że istnieje detektor do szukania rurek z tworzywa sztucznego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12984
  • 53307
  • 619

Neostrada - usterka trudnousuwalna

@slav72Wybieram odpowiedź C...no, chyba, że zna się tych wspomnianych górali..