Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada - rozłączanie co 24h?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada - rozłączanie co 24h?

A te sesje ssh to są zwykłe prywatnie sesje? czy do pracy? Bo to biznesowych rozwiązań Neostrada nadaje się średnio.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Neostrada - rozłączanie co 24h?

Nie jestem pewien, czy określenie "biznesowe" oddaje ducha 😉

 

Aczkolwiek - właśnie zdałem sobie sprawę, że wymuszanie rozwiazania nie jest podytkowane bezpieczeństwem użytkowniów, jak to jakiś pożalsiębobrze "ekspert" perorował na blogasku orange tylko chcą zmusić ludzi o potrzebach biznesowych do migracji do droższej usługi...

 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada - rozłączanie co 24h?

To chyba żart, usługi biznesowe są rabatowalne, a neo nie. Więc można mieć taniej DSL niż NEO (oczywiście nie na dzień dobry i nie dla każdego).
I to jest najgorsze: Orange sprzedaje także neo firmom, albo osobom fizycznym którzy używają łącze do pracy. Badania potrzeb klientów to nie wiem gdzie są przy sprzedaży. A potem takie narzekania. Nie do takich zastosowań powstała Neostrada. Przeciętny Kowalski chce mieć bezpieczną usługę - a właściwie chce mieć "święty spokój". Jeśli złapie wirusa, to i tak będzie winne orange.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Neostrada - rozłączanie co 24h?

Porównuję cennik ze strony: neo ~ 40pln, dsl dla firm ~ 60pln (z vat), wychodzi 50% więcej.

 

Neo tez ma rabaty (orange love) ale to czasami powoduje ból głowy. Niemniej trochę odbiegamy od tematu 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada - rozłączanie co 24h?

Te ceny są nieaktualne i nie uwzględniają utrzymania łącza. Za 50-60 zł miesięcznie można mieć i jedno i drugie.

Neostrada ma być bezpieczna. I prędko nie będzie miała braku rozłączania co 24h. Poza tym są mechanizmy na ponowne połączenie po rozłączeniu. Można poczytać na elektrodzie czy innych bardziej technicznych forach.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Neostrada - rozłączanie co 24h?

Jak wspomnialem - rozlaczenie co 24 daje tylko ułudę bezpieczeństwa…

 

Router sam sie łączy więc nie wiem do czego się odnosisz z ponownym podłączeniem...

 

Możesz trochę szerzej o temacie cen? Niestety nei bylem dzisiaj w stanie zadzwonic na infolinie sprzedazowa (komorka sie zbuntowala a stancjonarna sluchawka rozladowala)


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada - rozłączanie co 24h?

Chodziło mi, że sesje ssh można odtworzyć. Pytanie co tak naprawdę przeszkadza "mechanizmom", które używasz. Jeśli chodzi o zmianę ip (a nie samo rozłączenie), spróbuj użyć ipv6 i wymuś ipv4. To zmiany ip nie będzie codziennie (będzie raz na kilka miesięcy).

Infolinia sprzedażowa to nie jest miejsce do tanich ofert. Lepiej szukać doradców w terenie, czasem w salonie. Ale jak pisałem na dzień dobry możesz nie dostać oferty, trzeba się pozastanawiać, pomarudzić, może ktoś jako argument podsunie rabat itp.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Neostrada - rozłączanie co 24h?

Hmm, odtworzyć sesji ssh się nie da - jak coś było uruchomione to jest ubijane; można używać screen, ale jakoś nigdy nie mogłem się do tego przyzwyczaić… z resztą jak można mieć otwarte kilka kart i w większości przypadków jest normalny internet (poza orange 😉 ) to po co się meczyć z "konsolą w konsoli"?

https://serverfault.com/questions/115998/resume-command-running-in-dropped-ssh-session toto mówi, że "beware there be dragons" i lepiej nie grzebać bo można zrobić sobie kuku 😉

 

Dzisiaj wróciłem do konfiguracji z /ipv6 i zaptaszkowałem wymuszanie ipv4 - zobaczymy jutro "w samo południe" jak to będzie wygladać.

 

Do inforlinii sprzedażowej odesłał mnie konsultant na czacie. Pokombinuję może z tym DSL. Tam też dają livebox czy jakieś sensowniejsze urządzenie?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Neostrada - rozłączanie co 24h?

Erm, wiec "/ipv6" + "wymuś ipv4" = zmiana co 24h... bez łaski Orange, że tak to kolokwialnie ujmę…


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Neostrada - rozłączanie co 24h?

 Opl_login.png
@-wojtekU mnie jest tak i nie rozłącza. IP takie same cały czas.