Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada przestoje w działaniu.


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Neostrada przestoje w działaniu.

Cześć.

Od kilku dni mam problemy z Neostradą, modem to funbox, połączony z komputerem kablem.

Zaczęło się od tego że z dnia na dzień internet zaczął działać znacznie wolniej, miał problem z załadowaniem stron w przeglądarce, dochodziło do tego że przez kilka godzin nie chciała się załadować żadna strona, mimo tego że na funboxie wszystkie diody świecą się prawidłowo, a na komputerze, na pasku zadań widnieje napis "dostęp do internetu". Dodam jeszcze że mimo tych problemów to wi-fi do którego jestem połączony ze smarftona działa dobrze przez cały czas. Dzwoniłem 2 razy na infolinię orange, oni twierdzili że wszystko działa dobrze i nie było żadnych przestojów z dostępem do internetu, zrestartowali mi łącze i w sumie na chwilę pomogło, ale kolejnego dnia rano znowu na komputerze nie mogłem korzystać z internetu. Najgorsze jest to że ten internet czasami nagle zaczyna działać, więc co jeśli przyjedzie serwis i stwierdzą, że przecież wszystko gra... na ten moment podłączyłem do komputera  zewnętrzną kartę sieciową i jestem połączony z internetem przez wi-fi, które jak mówiłem działa bez zarzutów. 

Jakieś porady z waszej strony? Czy powinienem od razu dzwonić po serwisanta?

 

#Aktualizacja. Jednak przez wi-fi też działa byle jak. Każdy speed test mi pokazuje piękne 20 pingu...oczywiście.... Za to w każdej grze sieciowej ping skacze do kilkuset.

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Neostrada przestoje w działaniu.

@jarekjek a masz możliwość podłączenia innego komputera do swojego łącza? np jakiś laptop czy coś? 

może po prostu Twój komputer złapał jakieś nieczystości, 

może masz uruchomioną aktualizację systemu i ta zabiera ci całą szybkość transferu na swoje potrzeby

A może "kończy" Ci się dysk twardy, wymaga może opróżnienia (nie mają gdzie się zapisywać pliki tymczasowe) albo  po prostu już jest uszkodzony i ma bad sektory ?