Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Orange Światlowód


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Problem z Orange Światlowód

Dzień dobry,

 

od 3 dni jestem użytkownikiem internetu Orange Światłowód, modem Funbox 3.0. Korzystam z oferty 100 mb/s -10 mb/s i wifi działa bardzo marnie, szczególnie na laptopie (Asus T100TAF, karta sieciowa Boardcom 802.11abgn Wireless), nie znam się na sprzęcie komputerowym/informatyce. Jeśli chodzi o położenie modemu to jest on w skrzynce zrobionej przez dewelopera, we wnęce w przedpokoju, która jest zabudowana szafą, a ja siedząc w salonie osiągam na laptopie prędkości rzędu 15-20mb/s download. Czy powodem może być umiejscowienie modemu? Przy skrzynce speedtest pokazuje mi już ok. 50mb/s. Natomiast mam też internet podłączony po kablu do TV, gdzie korzystam z Netflixa i nie mam żadnych zastrzeżeń. Kiedy biorę telefon lub laptop do sypialni to sygnał jest jeszcze słabszy niż w salonie. Mam tam jeszcze jedno gniazdo internetowe i zastanawiam się czy takie urządzonko może poprawić jakość korzystania z wifi https://www.mediaexpert.pl/punkty-dostepu-access-point/wzmacniacz-sieci-tp-link-re200,id-287787?gcli... ? Czy może problem leży w czymś innym? Będę wdzięczny za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam i wesołych Świąt

3 ODPOW. 3

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Problem z Orange Światlowód

Witam

 

Na początek polecam usunięcie ipv6 z loginu neostrady. Następnie sprawdzić na jakich częstotliwościach łączą się urządzenia 2,4/5GHz. Kolejną rzeczą jest zmiana kanału, na którym łączą się urządzenia. Faktem jest że Funboxy swoim zasięgiem nie powalają. Co do opisanych powyżej kroków, szczegóły znajdziesz na forum, korzystając z naszej wyszukiwarki... Jeżeli natomiast chodzi o wzmacnicze wifi, to Orange ma dedykowany...https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-extender-plus-obsluga-i-konfiguracja


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z Orange Światlowód

@kondzz więcej po Wi-Fi 2,4 GHz tym bardziej z Funboxa zamkniętego w szafce(być może metalowej) się nie spodziewaj. 

Owszem, taki TP-Link może poprawić Wi-Fi, ale musi być odpowiednio skonfigurowany tzn. ustawiony jako Access Point z odpowiednią adresacją i sygnał powinien wchodzić do niego poprzez skrętkę w sypialni, a nie w trybie wzmacniacza Wi-Fi.

 

Wi-Fi Extender Plus od Orange nie jest już chyba sprzedawane, teraz jego miejsce zajął Smart Wi-Fi Box, ale jeżeli masz możliwość(skrętkę w sypialni) to polecam własne urządzenie. Kluczem żeby dobrze to wszystko działało jest podłączenie przez skrętkę. Wtedy takie urządzenie dostanie pełne pasmo do rozsyłania.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Problem z Orange Światlowód

@kondzz jeśli chodzi o ten laptop i jego kartę wifi to wg specyfikacji na stronie asusa nie ma wzmianki ze moze laczyc sie z sieciami na 5Ghz... czyli teoretycznie przy samym routerze powinien wyciagnac predkosc nawet do 70mbit.... (mimo ze karta wifi ktora jest zainstalowana teoretycznie moze wyciagnac te 150mbit predkosc)

Możesz użyć tego smart wifi boxa łącząc go kablem z routerem (postaw go podłącz go tam i z modemem obok telewizora, a drugie gniazdo lan w nim podłącz do telewizora... wifi bedziesz mogl uzywac dla laptopa i innych malych urządzeń. I Teoretycznie powinno się polepszyć...

Pozdro