Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada, prędkość


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Neostrada, prędkość

Od wczoraj mam neostrade do 10mb/s. Na speedtescie pokazuje mi download 3,5mb/s a jak pobieram plik prędkość pobierania nie przekraczaj 500kb/s. Co to ma znaczyc?

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada, prędkość

Prędkość pobierania pliku zależy od dwóch czynników. Rozumiem, że wykluczasz ograniczenia po stronie serwera z którego pobierasz.
Poza tym jak napisałeś, jest to neostrada do, a nie równe 10. Są to widełki od 1 do 10.
Jeśli mimo wszystko uważasz, że jest coś nie tak - zarejestruj uszkodzenie np. przez mój Orange podając konkretne przykłady (data, godzina, adres strony), z której masz problemy ze ściągnięciem pliku.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

Neostrada, prędkość

Prawidłowo w neostradzie do 10mb/s , w umowie masz 'DO" a to że Ci wyciąga 1mb/s to im to zwisa.. taka prawda... , to sa chore widełki ORANGE płacisz czasem za nic


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada, prędkość

I jeszcze jedno: przez pierwszy tydzień trwa stabilizacja łącza, więc linia musi dostosować się do optymalnych warunków.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Neostrada, prędkość


radek17 napisał(-a):

Od wczoraj mam neostrade do 10mb/s. Na speedtescie pokazuje mi download 3,5mb/s a jak pobieram plik prędkość pobierania nie przekraczaj 500kb/s. Co to ma znaczyc?


@radek17  --  Prawdopodobnie pobierasz filmy z jakiegoś płatnego serwera który udostępnia możliwość pobierania plików w wersji freeware.

  W takim przypadku prędkość jest ograniczona i to dość mocno, na niektórych serwerach nawet do 100kb/s. 

I tu nic nie pomoże szybka neostrada - serwer ma "darmowy lejek"   😄   

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada, prędkość

Poczekaj kilka dni tak jak pisze @Piotrekk85 aż łącze się ustabilizuje. Później możesz spróbować złożyć reklamację w BOK.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada, prędkość

Ew. mam jeszcze jedną przyczynę.
Na speedteście prędkość jest w Mbits albo kbits (bity na sekundę).
Na windowsie pokazuje się prędkość w MB/s lub kB/s (bajtach na sekundę).
Czy windowsy wynik należałoby pomnożyć razy 8 - i wtedy na "oko" się zgadza.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 1
  • 0

Neostrada, prędkość




@Jozefg  --  Prawdopodobnie pobierasz filmy z jakiegoś płatnego serwera który udostępnia możliwość pobierania plików w wersji freeware.

  W takim przypadku prędkość jest ograniczona i to dość mocno, na niektórych serwerach nawet do 100kb/s. 

I tu nic nie pomoże szybka neostrada - serwer ma "darmowy lejek"   😄   


Pobierałem aktualizacje z platformy Steam która, o ile wiem nie ma ograniczeń prędkości w pobieraniu.