Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

Witam , ostatnio miałem kolejną przygodę z Cybertarczą. W pracy mam serwer pracujący non stop i zainstalowany zdalny dostęp do niego. Tuz przed 22.00 Cybertarcza wyłączyła dostęp do internetu co oczywiście spowodowało ustanie pracy serwera. Korzystamy w pracy z Neostrady VDSL, Mamy podłączone dwa telefony voip . Rano musiałem z backup uruchomić router, bo pogubił wszystkie ustawienia, przede wszystkim login i hasło Neostrady oraz ustawienia voipów. Jako powód wyłączenia  podano zagrożenie "RMS RAT". Wyjaśnienie , jakie zamieściła Cybertarcza:

"RMS RAT to narzędzie wykorzystane bardzo często w celach złośliwych, używane jednak również jako aplikacja zdalnego dostępu do komputera, np. przez specjalistów IT w małych/średnich firmach. Technicznie to tzw. trojan zdalnego dostępu: oprogramowanie otwierające „tylne drzwi” na komputerze, dające przestępcy pełny dostęp do zainfekowanego komputera.
Jeśli korzystasz świadomie z rozwiązania Remote Manipulator System – kliknij po prostu przycisk na dole, by odzyskać dostęp do internetu".

Nie za bardzo miałem gdzie kliknąć, internet nie działał. Ale jeśli ludzie z Cybertarczy wiedzą, że można to stosować do zdalnego dostępu , to czemu wyłączają Neostradę bez uprzedzenia lub nie dopuszczą do dalszej pracy de facto serwera. To już nie pierwsza taka sytuacja. Chciałem wyłączyć Cybertarczę, ale podobno mam ją wyłączoną. Może specjaliści z Cybertarczy wyjaśnią, jeśli są na forum, po co ta cała zabawa skoro dopuszczają, jak sami twierdzą  takie działania zdalnego dostępu przez specjalistów IT.

 

 

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

@Kierus57 ogólnie bez wykupienia cyber tarcza nie działa, ale niestety ruch jest przepuszczany przez cyber tarczę. Efekt jest jak widać. Ochrony nie ma wykupionej, ale w jakimś stopniu jest, anajgożdj, że zdążają się blokady na legalne i wiarygodne usługi. To tak profilaktycznie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

@Rosiu - może coś pomożesz?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

@Rosiu- nie daj się prosić.


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

Sorki za opóźnienie, urlop miałem.

Są na forum, są 🙂

Po kolei:
- guzik jest na samym dole; nie musisz "mieć internetu", jest na tej stronie, jeśli go nie widać - trzeba przewinąć
- można stosować do zdalnego zarządzania, jak najbardziej, jednak częściej jest używany do złośliwych aktywności; to nie jest łatwa sprawa, wymaga nieco analizy ryzyka, w efekcie doszliśmy do wniosku (przede wszystkim bazując na dostrzeżonej w sieci aktywności), że lepiej ostrzec zbyt wielu userów, niż nie ostrzec tych, którzy są w ten sposób okradani

- proaktywne ostrzeżenia CyberTarczy są prezentowane wyłącznie użytkownikom Neostrad zarejestrowanych, jako prywatni; dlatego w ten sposób, by ograniczyć ryzyko wrzucenia do kwarantanny urządzeń nie korzystających z interfejsu WWW (np. kas, czy terminali płatniczych); tak, by ostrzeżenie pojawiało się użytkownikowi w momencie próby skorzystania z przeglądarki

 

W kwestii wyłączenia Twojej CyberTarczy - odezwij się w PW, dowiem się. A może Cię przekonam, byś jednak nie wyłączał?


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

Nie do końca mogę zgodzić się z tym, co mówisz, podasz przykłady?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange


@Rosiunapisał(-a)

Nie do końca mogę zgodzić się z tym, co mówisz, podasz przykłady?


Nie wiem , co masz na myśli. Rozwiń proszę.


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

Sorry, to do @ketrasaArtur było, źle zacytowałem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

@Rosiu przykład: apka wp pilot. Tylko na Internecie mobilnym Orange nie działa. Sprawę zgłaszałem na infolinii. Przyjęli zgłoszenie, rozpatrzyli pozytywnie, a wp pilot dalej nie działa. Odpuściłem, bo mam światełko od lokalnego dostawcy i apka na tym necie działa, jak i na Internecie mobilnym Play.


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Neostrada i blokowanie dostępu do internetu przez Cybertarczę Orange

O, a to jest mocno intrygujące, bo akurat WP Pilot #umniedziała. Sprawdziłem minutę temu. LG Wing, na mobilnym internecie na służbowym fonie.

Może przyczyna leży w czymś innym?