Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

Hej,
Posiadam Neostradę opcję do 10mb z modemem livebox 2.0.
Czy ktoś z posiadaczy Neostrady zauważył od niedzieli wyższy ping na serwerach?
Neostradę mam od dwóch lat i gram tylko w cs go zazwyczaj na tych samych serwerach zlokalizowanych w DE i połączenie jak na neo było zawsze bardzo stabilne bo ping był zawsze 40-43 ms. Od niedzieli na tych samych serwerach ping jest o 30ms większy i ma większe skoki od 68 do nawet 100ms. Przez 2 lata użytkowania nie miałem żadnych problemów do teraz. Postawiłem system na nowo ale bez zmien, reset routera, karty sieciowej nic nie daje, połączony jestem oczywiście po kablu.
Macie jakieś pomysły co sie mogło stać?

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55269
  • 660

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

@Korneltcz monitorujesz parametry łącza na modemie? Jeśli tak, to powodem może być np ich spadek..większe obciążenie kart na centrali również..jak i serwerów na których grasz.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

Niestety na modem dopiero dziś sie zalogowałem i nie mam porównania jak parametry wyglądy wcześniej, wszystko działało super więc nie było potrzeby tam zaglądać. Po pracy wstawie zdjęcie wszystkich parametrów z modemu może którys z użytkowników forum będzie potrafił z nich wyciągnąć więcej informacji bo ja jestem zielony. Z serwerami wszystko ok bo u znajomych wszystko jest tak jak wcześniej, jutro będę dzwonił na infolinię, ale wolałem jeszcze tutaj podpytać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55269
  • 660

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

@Korneltcz Jaki masz modem? Zrób screena parametrów liniowych

Niedawno był wątek jak sprawdzać gdzie "zdechł" ping- największe opóźnienia, zerknij...jak to sprawdzić


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

Modem mam od dwóch lat ten sam - livebox 2.0. Jest dosyć ciepły, nie wiem czy one tak mają czy może modem zaczyna po dwóch latach szwankować. Zdjęcie parametrów robiłem rano ,jest na komputerze, po pracy zrobie kolejne i zobacze czy coś sie zmieniło i wstawie tutaj fotki.

Przypuszczam ze chodzi o program winmtr, który pokazuje jak wygląda trasa od modemu do serwera, ale jeszcze sie upewnię czytając wątek o którym wspominasz.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55269
  • 660

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

@Korneltcz Livebox 2.0 miał taką tendencję do przegrzewania się. Poza tym nie miały jakiejś super opinii. Były, bo nie było alternatywy dla TV. 

Zapytaj na czacie o możliwość wymiany na FB2. Lepszy modem i wifi.. ogólnie lepszy ( chyba, że trafisz na kiepski egzemplarz)

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

Livebox 2.0 jak się przegrzewa, to szybko parametry traci, może go wymień @Korneltcz 😉

Tak z ciekawości chyba go w ciasnej i zaszklonej szafce nie trzymasz, bo wtedy Livebox szybko usterki łapie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 17
  • 0

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

Od zawsze leży na biurku zdala od jakiegokolwiek innego źródła ciepła. Jest szansa, że dostanę nowy modem bez płacenia? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13516
  • 55269
  • 660

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

@Korneltcz  na taki sam wymienisz bez problemu. Wcześniej zgłoś wymianę na czacie w godzinach pracy i jeśli połączysz się z konsultantem zapytaj o najbliższy BOK i czy w nim są te modemy, abyś nie stał niepotrzebnie

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10mb - Wyższe pingi,mniej stabilne połączenie

Poprzez czat na portalu www Mój Orange zrób zgłoszenie wymiany, lub telefonicznie, dopytaj czy wymiana za darmo, na Livebox 2.0 pewnie za free, czy tak samo na FunBox 2.0 to nie wiem, konsultant ci powie czy można wymienić i czy za darmo.