Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Witaj.

 

To najlepiej było by kupić to: www.morele.net/modem-d-link-zewnetrzny-adsl-dsl320b-281686/

 

(Modem D-Link DSL-320B)

 

I do tego jakiś router kablowy.

 

Niestety - nie da się zrobić żeby coś było dobre i żeby było tanie. Albo jest dobre, albo jest tanie.

 

Tu masz sprzęt dobry, ale i drogi: www.morele.net/router-asus-aimesh-dsl-ac68u-649248/

 

Tu masz sprzęt tani podobny do twojego, pewnie ciut lepszy:

www.morele.net/router-tp-link-td-w9970-942942/

 

Tu masz coś po środku:

www.morele.net/router-tp-link-archer-vr600-886672/

 

Jeszcze tu jest rodzynek który ktoś mocno zachwala na długie linie jak u Ciebie:

 

www.morele.net/modem-netgear-zewnetrzny-adsl-vdsl-dm200-100eus-1048417/

 

Ale też trzeba by kupić do tego router kablowy i tego ustawić w tryb BRIDGE.

 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Albo po prostu wrzucę firmware od Orange do tego routera, na nim nie było takich problemów. A jeżeli będą dalej takie problemy z Wi-Fi, to może kupię coś podobnego do mojego obecnego TP-Linka, nie chcę przepłacać za sprzęt.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

WiFi masz kiepskie dlatego bo i sprzęt jest kiepski. Widzę że chciałbyś mieć nowe ferrari w cenie starego malucha. Tak to wygląda. Zawsze też można kupić osobno access pointa. 

 

Tu masz bardzo dobrego Access Pointa. powinien Ci objąć cały dom.

www.morele.net/access-point-ubiquiti-uap-ac-lr-long-range-uap-ac-lr-779891/

 

A ja niedawno sobie coś takiego kupiłem i ustawiłem w tryb access pointa:

 

www.morele.net/access-point-tp-link-re450-769726/

 

A wbudowane WiFi w mój router wyłączyłem.

 

Na pewno jest gorszy od tego pierwszego, ale i tańszy.

 

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Problemy z Wi-Fi były właśnie takie, że co jakiś czas nie mogłem się podłączyć. Zasięg jest w miarę OK, cały dom na luzie obejmuje + podwórko. Może i na 1-2 kreskach obejmuje wszystko, ale nie rozłącza.
Na firmware od Orange nie było takich problemów, zaczęły się te problemy ze zmianą firmware na ten od TP-Linka.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jak gdzieś znajdziesz firmware to od Orange, to możesz wgrywać. Jednak jedynym problemem to jest jakość łącza, a nie firmware. Bo mógłbyś taki router kupić w sklepie i od początku mieć to firmware co masz teraz.

 

Moja siostra ma podobny sprzęt co Ty, też od Orange, tylko że wersję z dwoma antenkami i ma obecnie wgrane oprogramowanie TP-linka i to działa i nie zrywa, ale i prędkość netu ma podobną do mojej.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość


@Anonimnapisał(-a)

@gilban Problemy z Wi-Fi były właśnie takie, że co jakiś czas nie mogłem się podłączyć. Zasięg jest w miarę OK, cały dom na luzie obejmuje + podwórko. Może i na 1-2 kreskach obejmuje wszystko, ale nie rozłącza.
Na firmware od Orange nie było takich problemów, zaczęły się te problemy ze zmianą firmware na ten od TP-Linka.


Całego domu nie ogarniesz jednym routerem, ba słabym na dodatek, bo wi-fi ma bardzo liche, 1 czy 2 kreski sygnału, to prawie nic, stąd problemy z połączeniem, mam w domu 2 routery TP-Link Archer C6 i zasięg bardzo dobry wi-fi, na ogródku wzmacniacz wi-fi, obstawiam że po prostu router już zdycha, to nie wina oprogramowania w twoim wypadku, sprzęt po 4 latach traci swoje parametry, ba zasilacze nie trzymają parametrów (podmiana zalecana).

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim Mhm, na firmware od TP-Linka to nawet z 30cm od routera czasami nie szło się połączyć, trzeba było resetować router. Tymczasowo wróciłem już na firmware od Orange, a jeżeli będzie tak jak ty mówisz, czyli jednak usterka sprzętowa, to oddam router rodzinie, a sobie kupię jakiś nowy.

Router pada po 4 latach? Wątpię, u mnie router od radiówki (poczciwy TP-Link TL-WR340G V2) (jest tak stary, że najnowszy firmware dla niego, to jest z 2010r.) już z 8 lat działa bez szwanku. Tylko czas połączenia przez Wi-Fi z nim trwa z > 5 sekund, przy moim TD-W8950N, z którym połączenie jest niemal natychmiastowe, no to masakra z czasem połączenia.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim  miałem lata TP-Link TL-WDR3600, bardzo dobry był, umarł po 5 latach, najpierw zasilacz padł, routery są teraz tanie i nie warto używać staroci, inna sprawa to sekcja wi-fi, taki TP-Link Archer C6 ma 4 anteny, kupiłem go za 150 zł, naprawdę wart każdej złotówki, po kosztach Archer C20, takowy w garażu mam, spięte kablem lan, dom ma pokrycie na max, jednym routerem to się nie da, 1 czy 2 kreski to od sąsiada z naprzeciwka, ale nawet zalogować się do gościnnej sieci nie da, wywala od razu, za słaby sygnał (komunikat mam).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

I dlatego że do radiówki używasz taki staroć, co ma teoretycznie prędkość WiFi do 54 Mbit, a praktycznie dużo mniej to i się nie dziwię dlaczego ta radiówka Ci tak wolno działa.Technologia idzie do przodu. Również i w świecie WiFi. A stare routery jak u Ciebie stoją w miejscu.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Może i racja, radiówka osiąga max 4 Mbps w downloadzie i max 0.70 Mbps upload. Tak samo jest i po kablu i po tym nieszczęsnym WiFi + codziennie spadki prędkości np. podczas pobierania plików potrafi nagle z 470 kB/s zrobić 70 kB/s. Radiówka u mnie to już długo jest, 8 lat napewno.

 

U mnie na wsi to sporo elektroniki ma z 10 lat albo i więcej 😉