Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dodatkowo dopowiem, że przez cały dzień prędkość się nie zmienia, tylko co dzień się zmienia. (wtedy gdy DLM czy jakieś inne ustrojstwo nie blokuje mnie na 1531 kbps). Obecnie, gdy to piszę, ping wzrósł do 37ms (16ms na porcie), ale prędkość podskoczyła do 3068 kbps.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Dlatego jakby zarządca gminy czyli pewnie sołtys czy ktoś inny kto nią zarządza, może wójt był mądry, to by wziął pieniądze z unii na dofinansowanie położenie kabli światłowodowych dla mieszkańców i następnie zrobił przetarg drugi na podłączenie do konkretnego operatora, to szybki Internet wszyscy by mieli.

 

Tak by było najlepiej.

 

I jak mieszkasz w takiej dziurze (przepraszam za zwrot) to jeszcze łatwiej coś takiego jest załatwić, gdyż się wszyscy znają jak łyse konie niż w takim molochu jakim jest Warszawa, w której ja mieszkam.

 

Zbierasz wszystkich sąsiadów i piszecie pismo do tegoż wójta aby wam załatwił Internet i tyle.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Też kiedyś miałem problem z długą linią, tłumienie ponad 50dB - znaczną poprawę daje router z chipsetem BCM6348 - który znakomicie sobie wtedy radzi, ale to musisz poszukać czegoś na allegro z modeli na tej stronie wymienionych: https://wikidevi.com/wiki/Broadcom_BCM6348S

Ja osobiście używałem Netgear DGN2000 i DG834Gv4 (kluczowe jest właśnie v4), oraz miałem okazję testować DG834GT i DG834PN - te dwa nie są wymienione na wiki, ale też posiadają ten chipset.

 

Dodatkowo, do tych routerów jest dostępny alternatywny soft DGTeam, który pozwala na sporo więcej niż soft oryginalny, można precyzyjnie dostroić driver ADSL, wrzucać własne skrypty w bash itp 

 

napisz do mnie na priv: pvg@poczta.fm - mam DGN2000 na zbyciu jakbyś nie znalazł nic ciekawego, po "recapingu" 2 lata temu, za 40 zł z wysyłką, wgrany soft DGTeam

 

Mam od 2 tygodni FTTH i teraz mi ten sprzęt już leży, a na dysku softy DGTeam do tych wszystkich modeli które wymieniłem 🙂

 

Pzdr.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Mój prywatny modem, który (podkreślę) zakupiłem w salonie Orange (dokładniej Orange Modem WiFi, czyli TP-Link TD-W8950N), z pewnych źródeł wyczytałem, że pracuje też na chipsecie Broadcom. Więc @pvg , po co mi zmiana modemu, skoro mój modem też pracuje na Broadcomie? A gdybym się spytał, co jest lepsze na masakryczną linię: mój modem czy Funbox/Livebox?

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban Tylko że każdy używa lokalnej radiówki, albo łącza LTE (a osoby bliżej od DSLAM'u to neostradę), a że to wieś a nie miasto, to im taki internet jaki jest to wystarcza, więc wątpię, czy ktoś by się zgodził na doprowadzenie światłowodów, bo po co. A zresztą, najbliższa miejscowość, która ma dostęp do światłowodów Orange, to jest oddalona o 30 km. I tak, masz rację, mieszkam w totalnej dziurze.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jeśli Twój router jest na chipsecie BCM6348 to nie było tematu, ale jeśli na innym Broadcoma, to może to robić różnicę, więc zależy co jest Twoim celem - sprawdzić to za jakieś 23zł z przesyłką, czy dalej prowadzić dyskusję - to już zależy od Ciebie 🙂

 

Znalazłem na szybko: https://allegro.pl/oferta/router-wifi-modem-adsl-firewall-netgear-dg834pn-8104976757

 

P.S - nie zabierałbym głosu w tej dyskusji, gdyby nie to, że przez wiele lat szukałem najlepszego rozwiązania na moją 3,5km linię - czasami po prostu trzeba zaryzykować 🙂

 

Pzdr.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A ile kosztuje wzięcie routera z Orange, dlatego kupowanie nie ma sensu.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Jeszcze się spytam: Co jest lepsze na moją tragiczną linię: Mój router (TP-Link TD-W8950N z dystrybucji Orange) czy Funbox/Livebox? Tak z ciekawości pytam.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim  jeśli TP-Link działa to nie wymieniał bym go na Livebox czy FunBox, nic nie zyskasz na szybkości, linia u ciebie kiepska od internetu.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Anonim okej. TP-Link działa i skubany nie zrywa połączenia pomimo spadającego poniżej 6dB marginesu SNR, tłumienia dochodzącego czasami do 60dB i masę błędów HEC i RS (nie wiem ile CRC bo ten TP-Link nie pokazuje tego)