Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 30

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

... mowa oczywiście o zasilaczu modemu.

Przypomniał mi się też taki przypadek, że DSLAM przestał tolerować ustawienie autonegocjacji wersji ADSL. To było po przepięciu pary po stronie stacyjnej, chyba po jakiejś burzy, więc musiało trafić na inaczej skonfigurowany zestaw. Musiałem w modemie przestawić z "Auto" na ADSL2+. Spróbuj podobnie w swoim VDSL, jeśli znajdziesz coś analogicznego.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@pirenej tu awaria jest " kontrolowana' bo grzebią na sieci. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Dokladnie. Dbaja tylko by nie przekroczyc 36h zamiast dac mi modem LTE na ten czas. Skandal.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@bgolab123 Neo jest usługa o niskim priorytecie. Takie działania na sieci są nieprzewidywalne w skutkach. Może to być krótka przerwa techniczna lub ( jak w tym przypadku ) jakiś błąd czynnika ludzkiego...Tego nie przewidzisz.. zawsze możesz dochodzić rekompensaty w abonamencie, zgodnie z regulaminem, ale w kwestii efektów niedziałania usługi w firmie, to w sumie bez większego znaczenia. Dlatego polecam dopasowanie usług do charakteru dzialania w firmie. Wierzę, że skoro tyle czasu działało ( bo nikt nie grzebał) to i dalej będzie...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Ot ciekawostka z zycia obslugi Klienta w Orange:

Zadzwonilem do swojego doradcy orange (zostawiał mi namiary do siebie).  Pytałem go czy jakbym si eprzełaczył na swiatlowod to czy by dzialalo. Sprawdził kiedy konczy mi sie umowa i  powiedział, że nic nie moze zrobic. Do internetu tez mnie nie podlacza bo druga linia zabudowy. Wiec nie licze sie jako Klient dla niego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Od prawie roku swiatlowod biegnie nad moja brama wzjazdowa. Kilka wizyt monterów: "nie da sie podlaczyc" bo potrzebne są słupki by dotrzec do drugiej linii zabudowy. Rozmowy z opiekunem Klienta nic nie dały - montezy podawali jako przyczyne "brak zgody sąsiada" co raczej mijało się z prawdą.

Nie chcialo mi sie walczyć z tym.

Dziś po reakcji mojego opiekuna Klienta wszystko jasne - jak mi si enie podoba moge wypowiedziec umowe.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

Musze sie podzielic wiadomoscia  z Orange - to juz ociera sie o smiesznosc:

 

"Społeczność Nasz Orange istnieje dzięki osobom, które tak jak Ty pomagają innym. Dziękujemy. Twoja odpowiedź została oznaczona jako rozwiązanie i otrzymujesz 200 pkt w Nasz Orange."


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@bgolab123 pozwolę się sobie nie zgodzić. Jeśli przechodzisz na FTTH to umowa jest przedłużana i nie ma znaczenia jak długo obecnej zostało. Z doprowadzeniem FTTH też bywa różnie i zza biurka to sobie o pogodzie w tv można pogadać, a nie przedstawić ofertę. Warunki techniczne to podstawa i powiem, że w obecnej sytuacji ja bym osobiście zaangażował się w pozyskanie światłowodu i przełączenie na szybsze i pewniejsze źródło netu. 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 153
  • 324
  • 2

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

 

Mój osobisty doradca KLienta powiedzial ze mnie nie podlacza bo jestem w drugiej linii zabudowy (w tamtym roku dokonali 3 prob i sie poddali bo nie umieli).

 

Ja chetnie sie przylacze ale co z tego jak nie chca.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Neostrada - długie i czeste awarie - gdzie eskalowac?

@bgolab123 wiele zależy od Ciebie. Jeśli Ty widzisz możliwość doprowadzenia sieci do pierwszej linii styku z FTTH operatora, to nie widzę problemu...Działania legalne i zgodne z sztuka ( o której masz przeciez pojecie) mogą pomóc, a nawet załatwić sprawę