Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 50
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Witam,

mam aktualnie neostradę "do 80Mbit" i do tego telefon stacjonarny z planem podstawowym (zaszłosć historyczna).  W wątku obok (https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Przeniesienie-numeru-stacjonarnego-jako-dodatkowego-numeru/m-p/2...) stanęło, że najlepiej taki numer stacjonarny będzie przekierować na komórkę więc stwierdziłem, że przeniosę go do operatora voip i wyklikam przekierowanie (tanio, szybko, sprawnie).

 

Pytanie brzmi - co się stanie z obecną linią/neostradą w momencie, kiedy przeniosę numer do innego operatora? Bedę musiał płacić za utrzymanie linii (jaki koszt?). Wydawało mi się, że tak, ale ostatnio rozmawiając na czacie orange.pl powiedziano mi, że nie (tyle, że umowa na neostradę przedłuży się o 24 miesiace bo trzeba będzie ją aneksować, co wydało mi się skrajnym absurdem)

 

(obecnie i telefon i neostrada są na czas nieokreślony, a telefon ma umowę z datą podpisania "21 października 1995" LOL)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Po przeniesieniu stacjonarnego wskoczy opłata za utrzymanie łącza technicznego w kwocie 29,24 zł ( o ile to starsza oferta była). Możesz tez przedłużyć umowę dla Neostrady na 24 mc to wtedy będziesz płacić 49,90 za Neo i 10 zł za łącze techniczne, co daje 59,90 zł + pewnie 1 zł za Funboxa.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

@_wojtek zależy od tego jaki rodzaj umowy masz obecnie podpisany. Dlaczego nie zostawisz VoIP w Orange?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Po przeniesieniu stacjonarnego wskoczy opłata za utrzymanie łącza technicznego w kwocie 29,24 zł ( o ile to starsza oferta była). Możesz tez przedłużyć umowę dla Neostrady na 24 mc to wtedy będziesz płacić 49,90 za Neo i 10 zł za łącze techniczne, co daje 59,90 zł + pewnie 1 zł za Funboxa.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 50
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

@agat13 

* Neostrada Opcja do 80Mb (20-80) (8176…122) (39,90 + 1 = 40,90)

* Telefon stacjonarny: plan podstawowy (35,67pln)

 

Oba na czas nieokreślony - telefon ma umowę z 1995, neostrada z 2015.

 

To nie jest VOIP tylko PSTN! Dlaczego nie ustawię dodatkowo przekierowania w orange? bo ceny są dosyć śmieszne. A z tego co się orientuję to każda zmiana to nowy cyrograf, wiec bez sensu (zwłaszcza, że w czerwcu ma pojawić się alternatywny ISP z FTTH wiec jak się orange nie pośpieszy, a się na to nie zapowiada, to sie z orange pożegnam)...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 50
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Tak, to jest bardzo stara oferta - kiedyś się to nazywało "plan socjalny" i miało wliczone szalone 15 impulsów... i tak jakoś zostało i dryfowało.

 

Obecnie za neo+ten plan wychodzi nam 76,57pln, czyli po przeniesieniu numeru byłoby te 60,90 (neo+funbox+utrzymanie), czyli w sumie 16pln taniej. No to się zabiorę za przenoszenie bo i tak głównie chodzi o odbieranie połączenia wiec forwardując u jakiegoś voip za różnicę mam 100minut przekierowań, za które w orange musiałbym płacić ekstra.

 

Ta opłata za utrzymanie linii nijak nie wpłynie na cyrograf / nie spowoduje, że neo przekonwertuje sie w ofertę na czas określony?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

39,90 + 29,24 + 1 = 70,14 zł i tu nie wpłynie na cyrograf

49,90+10+1 = 60,90 i tu cyrograf 2 lata


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

@Arti_Kn_Pl  dóbr,e pisze...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 50
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Racja, zbyt szybko pisałem (no i wyszłoby niezłe promo jak zmieniajac z ~35pln na ~29pln ma się 16pln różnicy, lol).

 

Niemniej zawsze te kilka pln róznicy to będzie akurat jak znalazł na przekazywanie połączeń u operatora VOIP przy niemażle zerowym koszcie trzymania tam numeru)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Hmm ale przekazywanie połączeń przychodzących z voip na komórkę chyba będzie kosztować jak rozmowa wychodząca z tego voip, chyba że znalazłeś operatora, który robi to za darmo.

Można też kupić bramkę np. cisco spa112 skonfigurować i podłączyć do tego aparat analogowy. Wtedy odbieranie prawie za darmo.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 50
  • 0

Neostrada + Telefon stacjonarny a przeniesienie numeru do innego operatora

Tak, będzie kosztować, ale mniej niż w przypadku orange. Poza tym większosć telefonów przychodzi bezpośrednio na komórkę więc to raczej do ogarnięcia tych ludzi, którzy się jeszcze zawieruszyli z numerem stacjonarnym... Dlatego takie rozwiazanie będzie sensowne.

 

> Można też kupić bramkę np. cisco spa112 skonfigurować i podłączyć do tego aparat analogowy. Wtedy odbieranie prawie za darmo.

 

A tego nie rozumiem... generalnie mam linię PSTN więc mogę sobie podpiąć aparat - chodzi o to, żeby móc odbierać telefony poza domem 🙂